Hrajeme.cz
Představení hryPro děti

Jarmark v Kvedlinburku je za dveřmi, dětské dostihy mohou začít

Kvedlalové z Kvedlinburku jsou úspěšnou rodinnou hrou, která je založena na mechanismu push your luck (pokoušet štěstí). Není tedy divu, že její autor Wolfgang Warsch připravil novou hru určenou mladším hráčům. V českém vydání, které připravil MindOK, se jmenuje Velká kvedlinburská. Určena je pro 2–4 hráče od 5 let. Je jazykově nezávislá, má jednoduchá pravidla a umožňuje několik variant hry, takže si ji dobře zahrají předškoláci i starší děti a užijete si ji při hraní v rodině. Tato hra zaslouženě získala ocenění Deutschen Kinderspiele Preises 2022.

Tentokrát se zúčastníte dostihu, který se koná v předvečer slavného jarmarku v městečku Kvedlinburk v Německu. Osedláte si dostihová zvířátka – oslíka, ovečku, vepříka či kravku – a pomocí pamlsků se s nimi budete pohybovat po trati. Vybrat si můžete kratší či delší trať, herní plán je oboustranný. Pamlsky zvířátka popohání kupředu, meduňka, která se vám do mošny zatoulá, je zas uspává.

Obrázek: Herní materiál

V krabici kromě oboustranné hrací desky najdete hráčské desky se zvířátky a sáčky na žetony pamlsků a meduňky. Těchto žetonů je velké množství různých druhů a hodnot. Jsou na nich jablka, kukuřice, saláty, hrozny, švestky a řepa. Jim také odpovídají oboustranné destičky efektů, kromě řepy, která nemá zvláštní efekt, prostě vaše zvířátko posune hodně kupředu. Všechny žetony mají své místo v krabici, která během hry slouží jako pořadač s vyznačenou cenou v rubínech.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář