Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Pakal je rodinná hra, ve které řešíte hlavolam všichni současně

Mezi novinkami z poslední doby je i rodinná hra Pakal, která vás zaujme svou barevnou krabicí a tajemnými symboly. U nás ji vydalo Albi a určena je pro 2–4 hráče od 8 let. Je to jednoduchá a rychlá hra, kterou zvládnete do půl hodiny. Vydáte se v ní do mexické džungle, abyste objevili Pakalovu hrobku s úžasnými poklady.

Hra využívá známý princip z klasického hlavolamu Patnáctka (nebo se mu také říká Šoupačka), ve kterém posunováním dílků v mřížce 4 x 4 se snažíte seřadit čísla od 1 do 15. Ve hře Pakal její autoři takovou šoupačku do hry zakomponovali. Symboly ale nejsou na kamenech, kterými šoupete, ale na kartě pod nimi. Každý hráč má svou desku s kartou na níž jsou symboly, které jsou zakryté kameny. Vaším úkolem je kameny posouvat tak, aby na konci kola byly vidět jen tři symboly, které jsou shodné s aktuální destičkou cíle.

Obrázek: Herní materiál

Deska se stupnicí pokroku představuje cestu džunglí složenou z různých symbolů. Hra se skládá z jednotlivých kol. Skončí, když některý hráč projde cílovou čárou. Může se to podařit i více hráčům. Každé kolo se hraje v reálném čase. Všichni mají vymezený čas na splnění cíle, který určí aktuální destička cíle – 3 symboly, které mají být vidět na vaší hráčské desce. Komu se to podaří před uplynutím  času, může si vzít dostupný dostupný žeton pokroku. Na stupnici pokroku a blíže k cíli se posunete na nejbližší symbol pokroku, který jste si vzali. Musíte si ale dát pozor, aby se nejednalo o jeden ze tří symbolů aktuálního cíle. Pokud by tomu tak bylo, v tomto kole byste se neposunuli.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář