Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Jízdenky, prosím! Je tu Londýn

Rodina her Jízdenky, prosím!, v originálu Ticket to Ride, se rozrostla o novou samostatnou hru Londýn. Místo vagónků v ní na plán Londýna umisťujete doubledeckry. Hra je určena pro 2–4 hráče od 8 let. Je to rychlá hra, jednu partii zvládnete do 15 minut. Celkově se jedná o menší rodinnou hru, v podstatě zkrácenou verzi hry.

Příprava hry je obdobná jako ve velké hře. Každý dostane přepravní karty, ale jen dvě, a také dvě karty cílových stanic, z nichž si musí alespoň jednu nechat. A mapu města rozložíte doprostřed stolu. Každý také obdrží svou sadu plastových autobusů.

Ve hře zvítězí ten, kdo bude mít na konci nejvíce bodů. Získáte je za obsazení trasy mezi dvěma sousedními místy na mapě, za propojení cílových stanic na vaší kartě. Třetí možností je spojení všech míst v jedné čtvrti. Ve svém tahu si můžete zvolit jednu ze tří akcí: dobrat přepravní karty, obsadit trasy, dobrat karty cílových stanic. Hra končí, když některému hráči zbývají 2 či méně autobusů.

Jízdenky, prosím! patří mezi jednoduché, rodinné hry, jejichž pravidla si vysvětlíte během pár minut, takže hned můžete začít hrát. Přitom se jedná o plnohodnotné a poctivé deskové hry. Edice Londýn má menší herní plán, takže je rychlejší a o něco jednodušší než velká hra.

Ukázka hry Jízdenky, prosím! Londýn.

Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář