Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Kdy se to stalo je novou edicí oblíbené Timeline

Červen přinesl mnoho novinek, mezi nimi také karetní hru Kdy se to stalo? Je to nová edice úspěšné a oblíbené hry Timeline. Společně se základní hrou, která obsahuje 165 karet událostí, vyšlo i rozšíření Kultura se sto kartami. Hra je určena pro 2–6 hráčů od 8 let. Přináší dva herní módy, kromě známého kompetitivního také nový kooperativní. České vydání připravil Blackfire.

Ve hře umisťujete karty různých událostí na časovou osu. Karty jsou oboustranné, jedna strana ukazuje událost, druhá pak letopočet, kdy k ní došlo. Na začátku hry každý hráč obdrží čtyři karty, které se snaží postupně správně umístit. Pokud se splete, kartu odloží a dobere si novou. Zvítězí ten, kdo jako jediný umístí svou poslední kartu v jednom kole. V kooperativní variantě usilujete o to, umístit co nejvíce karet z balíčku.

Obrázek: Herní materiál

Na kartách najdete různé události a vynálezy od prahistorie po současnost, například, kdy Deep Blue porazil Kasparova, kdy byl vynalezen kinematograf, kdy se Julius Caesar stal císařem. Karty jsou výstižně ilustrované, mají jednotný styl.

Obrázek: Ukázka hry

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář