Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Kdy vypukce Bacteria Hysteria? Každou chvíli

Hra Hysteria Bacteria je plná bacilů, kterých se chcete zbavit. Je to ale především hra s kostkami a kartami pro děti od 6 let. Zahrajete si ji ve 2–4 hráčích. Herní doba se pohybuje okolo 20 minut.

V každém kole hrají hráči postupně. Mají 40 sekund, které jim odměřuje časovat, na to, aby se zbavili co nejvíce karet s bacily. Těch je šest druhů: rýmák prskavý, křečák břišní, ušobolík hlemýšdí, teploťák horečkový, chrchla zákeřný, krčobol šibal. Tah hráče je následující. Vyloží před sebe šest karet ze společného dobíracího balíčku, spustí časovač, otočí karty a hodí deseti kostkami. Zbavit se může karet bacilů, které má alespoň dva a zároveň jsou alespoň na dvou kostkách. Odložené karty hned nahradí novými kartami. A tak pokračuje do vypršení času.

Po skončení kola se vyhodnotí, komu se podařilo zbavit nejvíce bacilů. Ten dostane výherní žeton. Hra pokračuje, dokud někdo nezíská 3 výherní žetony. Jednotlivé bacily jsou dobře odlišeny pro děti vtipnými obrázky a barvami.Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář