Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Kombo Afrika je rychlá rodinná hra se zvířaty

Na jaře jsme mohli v soutěži rozhodnout o podobě grafiky na krabici nové hry Kombo Afrika od Loris Games. Koncem července na GameConu v Pardubicích proběhl její křest a první turnaj. Hru si již můžete pořídit ve specializovaných obchodech. Určena je pro 2–4 hráče od 10 let. Autorem této české hry je Slovák Ondrej „Nero“ Sova.

Ve hře Kombo Afrika se snažíte vytvořit co největší skupinu zvířat, která se nacházejí na herní ploše. Pomáhají vám v tom i jejich schopnosti. Hráči představují silná africká zvířata, která se chtějí stát králi všech zvířat: lva, krokodýla, nosorožce a gorilu. Zvítězí totiž ten, kdo získá největší podporu ostatních zvířat.

Hra má jednoduchá pravidla, přitom poskytuje řadu možností. Ve svém tahu může hráč zahrát libovolný počet ze svých 5 karet zvířat v ruce. Pokládá je na herní plochu, která má rozměr pro 5 x 5 karet. Při vyložení karty může aktivovat jejich efekt, a tím něco získat nebo provést dodatečnou manipulaci s kartami. Snaží se vytvořit jednu smečku z karet stejné barvy, za kterou si připíše body. Jejich výše závisí na počtu spojených karet (přes hranu) a typu zvířete.

Kombo Afrika je kombinační hra s kartami, které mají pěkné a vtipné obrázky zvířat. Nejlépe si zahrajete v rodině s dětmi či s přáteli. Herní doba se pohybuje okolo půl hodiny. Hra je jazykově nezávislá. A díky malé krabičce si ji vezmete kamkoliv, hodí se proto i na cesty.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář