Hrajeme.cz
O hrách a hraníVideoVideopředstavení

Kouzelné čtení rozpovídá a rozehraje vaše knihy

Dnešní novinka není zrovna typická hra. Spojuje totiž v sobě knihu, elektronické zařízení, vzdělávací pomůcku, postřehovou a znalostní hru, dětskou hru i zábavu pro rodinu. Jedná se o Kouzelné čtení, které letos přinesla společnost Albi. Je to série knih, které dětem otevírají různá témata, například zeměpis, svět zvířat, pohádku O perníkové chaloupce. Tyto knihy ožívají díky elektronické tužce. Zvířata sama prozradí, jak se jmenují, kde žijí, co rada jedí. Stačí na ně speciální tužkou ukázat. V knize přitom nejsou žádné zvláštní kódy, které by rušily.

KC-elektronicka-albi-tuzka-stojanekDěti se tak zábavnou a interaktivní formou samy učí. Asistovat jim ale může dospělý či starší kamarád. Knihy jsou určeny dětem již od tří let. Speciální technologie umožňuje, že si s knihou poradí i předškolní děti, které ještě neumí číst. Několik základních ovládacích prvků se naučí velmi rychle. Pomocí tužky si pohádku přečtou, zahrají si několik kvízových her, poznávají barvy, čísla a písmena.

Funguje to opravdu jednoduše. Elektronická tužka slouží jako čtečka elektronického kódu, který je ukryt přímo na stránkách knih. Kvalitní reproduktor zaručuje dobrý zvuk. A všechny texty jsou namluveny kvalitními řečníky, například Otakar Brousek mladší, Josef Somr či Zora Jandová. Knihy totiž vznikly ve spolupráci s Českým rozhlasem.

Elektronická tužka má vestavěnou paměť, takže ji můžete používat také jako MP3 přehrávač nebo USB paměť. Skvělá je také funkce pro záznam zvuku, která vám umožní oživit jakoukoliv knihu. Můžete si namluvit vlastní audioknihy a za pomoci speciálních samolepicích štítků oživit například oblíbenou pohádkovou knihu vašich dětí. Ty si je pak mohou kdykoliv přehrát.

pernikova-chaloupka-kouzelne-...Možná si říkáte, že není nad to, posadit se společně s dětmi, prohlížet si a číst si knížku, a že k tomu žádné elektronické zařízení není potřeba. Máte pravdu. Kouzelné čtení ale přináší něco navíc, co má svou hodnotu. Budete překvapeni, kolik zajímavostí se z jedné stránky dozvíte, v doprovodu autentických zvuků či hudby. Jejich objevování vás bude společně s dětmi bavit. K tomu si hned můžete ověřit získané znalosti v rychlém kvízu či hře. Úžasné je právě propojení textu, obrazu a zvuku, které baví děti i dospělé. Velký potenciál vidím například pro učení jazyků (první knížka s angličtinou je již k dispozici).

Elektronická tužka se prodává samostatně. Využijete ji pro všechny knihy z edice Kouzelného čtení.

Dosud vyšly následující tituly:

  • O perníkové chaloupce (od 3 let)
  • Svět zvířat (od 5 let)
  • Atlas světa (od 6 let)
  • Hravé učení – barevný průvodce světem předškoláků (od 3 let)
  • Hravá angličtina – interaktivní učebnice angličtiny (od 6 let)
  • Kouzelné hudební nástroje – piano a bubny (od 3 let)
  • Kouzelné samolepky – 300 samolepek pro vytváření zvukových záznamů  (od 3 let)

 

Poznámka na závěr: Jedno z využití Elektronické tužky vidím také pro přípravu pravidel k deskovým hrám. Především příležitostným hráčům by interaktivní forma usnadnila seznámení s novou hrou. Mnoho lidí se nepustí do nové hry jen proto, že se nechtějí prokousávat mnoha stránkami pravidel. A to je škoda. Dobře namluvený průvodce v doprovodu obrazových ukázek a příkladů by byl užitečnou pomůckou. Součástí balení s Elektronickou tužkou je také 10 kusů samolepek lišty MP3 přehrávače. Můžete si sami zkusit pravidla namluvit. Díky samolepce je nalepíte do jakýchkoliv pravidel.

 

Videopředstavení Kouzelného čtení:

Svět zvířat – představení jedné knihy:

 

Další informace o edici Kouzelné čtení najdete na stránkách www.kouzelnecteni.cz.

Mohlo by vás také zajímat

3 komentáře

Oslavte ve čtvrtek 28. května Světový den her | Hrajeme.cz 26.5.2015 at 10:14

[…] můžete se pobavit u některé dětské hry, jako jsou Magický labyrint, Chodí pešek okolo, Kouzelné čtení, Bubbles, Ghost Tower, párty hry, jako jsou Aktivity, Dixit, Černé historky, Znáš mě?, […]

Svět knihy představí také fantasy i hry | Hrajeme.cz 13.5.2015 at 21:54

[…] a zakoupit je za veletržní cenu. Pokud budete mít cestu tak určitě vyzkoušejte například Kouzelné čtení s elektronickou tužkou nebo Příběhy z […]

ladyarcher 17.12.2014 at 12:52

Viděla jsem v akci knížku svět zvířat a i pro dospělého je to docela pěkná zábava. kdo má děti tak u toho se to určitě neztratí.
nápad na využití pro vysvětlení pravidel k hrám mě ani nenapadlo, ale zní to super. Akorát nevím kolik lidí si kvůli tomu koupí tu tužku. Myslím, že to nebude úplně nejlevnější záležitost.
já jsem ten člověk, co se rád prokouše těmi několika stránkami pravidel, dělají to tak i moji známí se kterými hraji a pak to vždy nějak dáme dohromady.

Připojte svůj komentář