Hrajeme.cz
Herní akce

Svět knihy představí také fantasy a hry

Od čtvrtka 14. května do neděle 17. května se na výstavišti v pražských Holešovicích koná již 21. ročních Světa knihy, což je mezinárodní knižní veletrh a literární festival. Nabídne ale daleko více než jen knížky a literární pořady. Nebudou chybět divadelní představení a filmové projekce. Díky společnostem Albi a MindOK si zde budete moci vyzkoušet celou řadu her z jejich nabídky a zakoupit je za veletržní cenu. Pokud sem budete mít cestu, tak určitě vyzkoušejte například Kouzelné čtení s elektronickou tužkou nebo Příběhy z kostek.

Svět-knihy-logoLetošním čestným hostem je Egypt, který českým čtenářům představí jak svou kulturní historii, tak především současnost s mottem „Poznejte Egypt po dvou revolucích“. Zajímavým tématem veletrhu bude bezesporu „Literární diaspora a Češi ve světě„, jež má upozornit na ty, kdo žijí či žili mimo Českou republiku, a přesto nezapomněli na svou rodnou zem. Vybrané osobnosti tak budou moci prezentovat svou tvorbu či besedovat o svém životě a tvorbě zpoza hranic vlasti.

Především pro rodiče s dětmi či učitele se třídními kolektivy je připraven program k tématu Světoví knižní šampioni pro mladé čtenáře. Program zahrnuje výstavy, autorská čtení, prezentace ilustrátorů či výtvarné dílny v prostoru nazvaném Klub knižních šampionů či v sále Rosteme s knihou.

Programová část věnovaná oblíbeným žánrům je letos zaměřena na fantasy a sci-fi a spolupracují na ní časopisy Pevnost a XB-1. Její součástí budou čtení, výstavy, debaty i kolektivní prodejní místo nakladatelů. Pořadům zaměřeným na fantasy a sci-fi bude opět vyhrazen speciální prostor v pravém křídle Průmyslového paláce.

Otevírací doba:

  • čtvrtek–sobota (14.–16. května) 9.30–19.00 hodin
  • neděle (17. května) 9.30–16.00 hodin

 

Odkaz: Oficiální web veletrhu s podrobným programem

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář