Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Krabčáci jsou příjemnou karetní hrou s krásnými hranatými ptáky

Hledáte pěkný filler nebo hru pro rodinu? Vyzkoušejte letní novinku, která se jmenuje Krabčáci, v originále CuBirds. K nám ji přinesl MindOK. Je to svižná karetní hra pro 2–5 hráčů od 8 let. Na první pohled ji poznáte díky nezaměnitelné podobě ilustrací karet, na nichž jsou různí hranatí ptáci. Sova, plameňák, straka, papoušek. Snažíte se z nich sestavit hejna.

Na začátku hry je na stole celkem dvanáct karet ptáků, nesourodé shromáždění různých druhů. Z nich a z karet, které na začátku každého kola dostanete do ruky, začnete shromažďovat hejna stejného druhu. Nic složitého. Jak se tedy hraje?

Každý hráč ve svém tahu musí vyložit jednu nebo více karet z ruky. Vybere si jeden druh a vyloží všechny karty tohoto druhu, které má v ruce). V případě, že ve zvolené řadě je stejný druh, vezme si do ruky všechny karty, které jsou z obou stran kartami právě vyloženého druhu obklopeny. To je způsob, jak do ruky získat nové karty, které potřebujete. Následně můžete z ruky vyložit jedno hejno – je to sada karet stejného druhu.

Vítězem hry se stane hráč, který jako první získá 7 různých druhů ptáků, nebo po 3 ptácích od 2 různých druhů. První číslo na každé kartě udává počet malého hejna, které vám dá jednoho ptáka, druhé počet velkého hejna, za ně dostanete dva ptáky.

Krabčáci jsou rychlá karetní hra, kterou si dobře zahrajete v rodině i s příležitostnými hráči, ale nemusí jí pohrdnout ani ti náročnější. Ve hře je celkem 110 karet, v klidu si ji můžete vzít i na cesty.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář