Hrajeme.cz
BleskovkyNové hryPro náročnéVideopředstavení

Legendární strategickou hru El Grande dostanete v nové, vylepšené edici

MindOK připravil novou edici starší strategické hry El Grande, která původně vyšla již v roce 1995 a v roce 1996 získala prestižní cenu Spiel des Jahres. Hra získala zcela novou grafickou podobu, která odpovídá současným požadavkům. Kromě toho přináší i nové komponenty. Pravidla se ale nezměnila. Jedná se o první české vydání této legendární převahové hry. Zahrajete si ji ve 2–5 hráčích od 12 let. Ještě připomeneme, že autory hry jsou zkušení tvůrci deskovek Wolfgang Kramer a Richard Ulrich. Spolu vytvořili například i hru Knížata florentská.

El Grande vás zavede do Španělska 15. století, které je rozdrobeno na mnohá království, hrabství, provincie a muslimský emirát. Ve hře představujete granda, příslušníka vysoké šlechty, který se snaží rozšířit svůj vliv. Pomohou vám vaši rytíři, caballeros, které budete vysílat, aby dobývali nová území a posilovali vaši moc.

Přestože se jedná o starší hru, díky čistým herním mechanismům a strategickým možnostem má hráčům stále co nabídnout. Tuto hru také najdete mezi nejlepšími 100 hrami v žebříčku BGG.

Video představení hry El Grande od MindOKu (délka videa: 7:49 min.):


Ukázka hry El Grande.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář