Hrajeme.cz
Chystá se

Loris Games připravují původní českou hru Quartino

Ještě v tomto roce vyjde nová původní česká hra Quartino, která je určena pro 2–4 hráče od 7 let. Připravují ji v malém vydavatelství Loris Games, které u nás vydalo například Ypsilonii či Malaccu. Půjde o abstraktní logickou hru. V této hře hráči sestavují barevné obrazce na hrací desce. Snaží se složit barevné kombinace, které mají na svých kartách. Ve hře jsou 4 barvy. Zvítězí ten, kdo jako první zahraje všechny své karty. Hra má jednoduchá pravidla a herní dobu okolo 15 minut. Autorem hry je Petr Doubek.

Hra obsahuje 26 karet s barevnými kombinacemi, 32 dřevěných barevných hracích kamenů, desku a dřevěné držáky na karty. Počet hracích kamenů má důležitou roli, protože je budete umisťovat i na sebe do sloupečků. Hraje se na společné hrací desce, takže musíte dobře kombinovat a sledovat i ostatní hráče, abyste jim zbytečně nenahráli nebo naopak využili nabízené příležitosti. V jednom tahu můžete splnit podmínky i více karet, takže je hra napínavá až do konce. Ve hře je minimum náhody, procvičíte si s ní logické myšlení a prostorovou představivost.

Dřevěné komponenty prototypu vypadají velmi pěkně a karty přehledně. Někteří hráči si hru mohli vyzkoušet na zkušebním turnaji, který se uskutečnil v červenci v Pardubicích na GameConu.

Prototyp hry Quartino.Prototyp hry Quartino.Prototyp hry Quartino.

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář