Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Vyzkoušejte Veverčáky, novou paměťovou hru

Od začátku července má Albi v nabídce novou hru Veverčáci. Je to paměťová karetní hra pro 2–4 hráče od 6 let. Určena je především dětem, ale užijí si ji i dospělí. Vaším úkolem je pomoci čtveřici veverek najít oříšky, které si poschovávali po lese. Cesta k zasloužené odměněně je vyznačena listem, houbou nebo kamenem, mohou také mít různou barvu, červenou, žlutou nebo modrou. Zvítězí ten, kdo jako první nasbírá 5 oříšků.

Herní plán tvoří devět karet lesa uspořádaných do čtverce a okolo nich jsou karty s oříšky. Cílem každého veverčáka je projít přes karty lesa až k oříšku, a tak ho získat. Karty veverčáků jsou oboustranné, z jedné strany má symboly, z druhé barvy. Karty lesa procházíte tak, že musíte uhodnout symbol nebo barvu (podle toho, co jeho karta aktuálně ukazuje. Pokud uhádne, může pokračovat a hádat další kartu. Když uhádne i třetí, vezme si kartu s oříškem před sebe. Navíc všichni ostatní hráči musí otočit svou kartu veverčáka, takže příště budou místo symbolu hádat barvu a naopak. Pokud se ale zmýlí, hned končí a pokračuje další hráč. Místo hádání se můžete rozhodnout, že posunete kartu veverčáka o jedno místo doprava nebo doleva a usilovat o oříšek v jiném řádku nebo sloupci.

Hra veverčáci je svižná a výborně si při ní procvičíte paměť. Přestože je paměťových her celkem dost, tato přináší nový, jednoduchý a zábavný princip. Všichni hráči jsou neustále zapojeni, protože musí sledovat neustále se proměňující herní plochu. Hru si také můžete zpestřit některou z pěti doplňkových variant pravidel.


Související články:

Veverčáci v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář