Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Malá velká dobrodružství mohou začít

Do série malých velkých her od Scotta Almese přibyla novinka Malá velká dobrodružství. REXhry, které připravily české vydání, uvolní tuto hru do prodeje 20. srpna (na žádost amerického partnera, který ji chce představit v rámci amerického veletrhu GenCon jako první). Již máme Malá velká dobrodružství k dispozici, takže vám je můžeme představit. Je na co se těšit. Malá krabička z pevného kartonu je doslova našlapaná herním materiálem, velkými kartami hráčů a mapy, menšími kartami úkolů, pohybu a dobrodružství, žetony, speciálními kostkami a samozřejmě figurkami a předměty, které mohou nést. Hra je tentokrát určena pro 1–4 hráče od 14 let, ale zvládnou ji i mladší. Ocení ji spíše náročnější hráči.

Hráči ve hře představují hrdiny, kteří se různými způsoby snaží zachránit Muchomůrkovou říši před hordami goblinů, kteří ji pustoší. Mohou s gobliny bojovat, učit se prastarým kouzlům, prozkoumávat svatyně, získávat mocné předměty a plnit náročné úkoly. Za úspěchy jsou oceněni vítěznými body. Zvítězí ten, kdo bude mít nejvíce bodů na konci pátého kola hry.

Herní plán je tvořen z karet krajiny. Každá karta je rozdělena na dvě oblasti. Když se váš hrdina pohne na kartu, musíte zvolit oblast, kam se vydá. Ve svatyni se můžete pokusit získat nějaký předmět, u obelisku se můžete naučit kouzlo, muchomůrková jeskyně vám umožní využít její akci, u gobliního portálu se můžete pokusit porazit gobliny a hrad vám okamžitě poskytne zdraví, nebo sílu.

Každý hráč má tři figurky hrdinů, s nimž prochází krajem a plní úkoly. V první, denní, fázi kola budete postupně pohybovat svými hrdiny nebo vyčkávat, podle vaší volby. Využijete vždy 4 možnosti cestování z pěti. Pojedete na koni, půjdete pěšky, poletíte na gryfovi, poplujete na voru či lodi. Následovat bude noční fáze s dobrodružstvím a vyhodnocením. Ukáže se, jak jste byli úspěšní v hledání předmětů, boji s gobliny a při učení kouzlům.

 

Po Malých velkých královstvích, Malé velké galaxii je tu třetí hra ze série malých velkých her, která opět přináší něco zajímavé pojetí a poskytuje nový herní zážitek. Hráči do hry vstupují za stejných podmínek, postupně ale se ale rozvíjejí, a tím zlepšují své šance na úspěch.

Výborné je řešení, jak jsou používány předměty. Můžete je připevnit na figurky (každá může nést maximálně dva). K dispozici mají tři legendární předměty (meč, hůl a štít) a v průběhu hry při  splnění konkrétních úkolů mohou získat také vzácné předměty. Pomáhají v nejrůznějších situacích. I když je herního materiálu poměrně hodně, rychle se v něm zorientujete. Ale stejně jako v ostatních hrách, žetonky jsou malé a stejně tak texty na kartách, a to někomu může hru znesnadňovat. O něco náročnější je prostudování pravidel.

Celkově se jedná o kompaktní a pěknou hru, kterou doporučuji vyzkoušet. V nové soutěži máte šanci jednu krabici Malých velkých dobrodružství získat. Potrvá do 22. srpna 2017 (viz vyhlášení soutěže).

 

Související články:

Malá velká dobrodružství v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář