Hrajeme.cz
O hrách a hraní

Matematická Abaku liga je pro děti ze základních škol

ABAKU Liga je akreditovaná matematická soutěž probíhající on-line, která je určena všem dětem základních škol. Odehrává se na adrese liga.abaku.cz. Soutěž není pouze pro nadané jedince, ale dokáže uchvátit i ty, kteří dosud matematiku nemají příliš v lásce. Abaku liga funguje na metodice Abaku, tedy na principu učení se matematice bez pomoci viditelných znamének.

Čtvrtý ročník ligy odstartoval na začátku října 2016 cvičným předkolem. Ostré kolo začalo v lednu a je stále možné registrovat hráče. Za každou školu může hrát neomezený počet žáků, přihlásit je může jejich učitel v průběhu celého ročníku ligy na této adrese: liga.abaku.cz/#Registration. Hraje se až do konce dubna, stále je šance na výhru.
50 nejlepších účastníků pak postoupí do velkého finále, které se koná 12. června 2017 v budově PedF UK Praha pod záštitou děkana pedagogické fakulty.

Abaku je pro děti zábava a baví je. Svědčí o tom i zvyšující se počet hráčů a registrovaných škol. Za jednu hru spočítá dítě tolik příkladů, kolik by učitel nestačil napsat na tabuli ani za celou vyučovací hodinu. Od září se v rámci předkola odehrálo na 16 000 her!

Příspěvek připravila Žaneta Sochorková

Odkazy:


Související článku:

Abaku v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář