Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Múza je krásná párty hra s mistrovskými díly

MindOK si tentokrát připravil hru s krásnými velkými kartami. Jmenuje se příznačně Múza. Ve hře budete totiž inspirovat své spoluhráče a sbírat mistrovská díla. Primárně je hra určena pro 4–12 hráčů od 10 let, protože hrajete ve 2 či 3 týmech. Jeden z týmu představuje múzu, která dává nápovědu ostatním členům, a ti mají vybrat správné dílo. Dodatečná pravidla vám ale umožní i hru ve 2 či 3 hráčích.

Hra má jednoduchý, ale vtipný princip. Múza tajně dostane kartu uměleckého díla a kartu inspirace od druhého týmu. Ten dílo vybírá ze šesti karet a inspiraci ze dvou karet. Úkolem múzy je svému týmu napovědět podle instrukce na kartě inspirace tak, aby následně zvolenou kartu uměleckého díla poznal mezi šesti vyloženými kartami, a tak ji získal. Například má jmenovat smyšlenou postavu z uměleckého díla, nebo znázornit tvar pouze pomocí obou rukou, nebo jmenovat zvíře, nebo zabroukat melodii, nebo jmenovat dopravní prostředek, nebo vydat zvířecí zvuk. Pokud tým neuhodne, získá kartu díla tým, který ho vybral.

Ve hře zvítězí tým, který jako první získá pět uměleckých děl. Týmy se pravidelně střídají, a i když nejste zrovna na řadě, sledujete, jak se daří druhému týmu, jakou má kartu inspirace a jak si múza poradila s nápovědou. Všichni jsou tak neustále zapojeni. Stále je to párty hra, ve které jde především o společnou zábavu a bodování je jen její součástí.

Pravidla hry Múza vysvětlíte během minuty, takže hned můžete začít hrát. Každá karta představuje samostatný obraz, hra je plná krásných obrazů, díky nimž rozvíjí fantazii. Ve hře je celkem 84 karet uměleckých děl, stejně jako ve hře Dixit. Pokud máte tuto hru rádi, bude se vám líbit i Múza. A naopak její karty můžete využít i do Dixitu. Přestože si jsou svým zaměřením obě hry podobné, každá z nich je jiná a jedinečná.


Související články:

Múza v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář