Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Skull je čistá blafovací hra

Pygmalino nám udělalo radost, protože u nás vydalo hru Skull. Je to hra pro 3–6 hráčů od 10 let, která obsahuje sadu čtyř karet v podobě velkých kulatých žetonů pro každého hráče. Jsou na nich obrázky květin a lebky. Základem hry je licitace a blafování. Vyzkoušejte, jak pevné máte nervy, zda dokážete udržet „pocker face“ a jak dokážete odhadnout soupeře.

Pravidla hry jsou jednoduchá. Hráči před sebe vykládají žetony tak, aby nebylo vidět, zda zvolili květ nebo lebku. Jakmile má každý před sebou alespoň jeden žeton, mohou místo vyložení nového začít licitaci. Nahlas určí počet žetonů se symbolem květu, aniž by narazil na symbol lebky. Ostatní musí nabídku přebít, nebo dát pass. Odkrývat žetony bude ten, kdo dal při licitaci nejvyšší nabídku.  Ale pozor, nejprve musí odkrýt všechny žetony, které sám vyložil, teprve potom začne odkrývat vrchní žetony z hromádek ostatních hráčů (již nemusí být všechny z jedné hromádky). Pokud uspěje, získá bod, v případě, že obdrží druhý, stává se vítězem celé hry. Vítězem se také může stát hráč, který zůstane jako jediný ve hře, protože ostatní přišli o všechny své žetony. O žeton totiž přicházíte, pokud při odkrývání žetonů narazíte na lebku.

Skull není nová hra. Již jste se s ní mohli setkat. U nás ale není tak rozšířená, i když jste ji mohli koupit ve specializovaných obchodech a jedná se o jazykově nezávislou hru. Vyšla v roce 2011 a získala nominaci na cenu Golden Geek 2011 a 2012 pro nejlepší párty hru a stala se doporučenou hru Spiel des Jahres 2011. Ve Francii se stala hrou roku 2011. Svědčí to mimo jiné o tom, že si získala přízeň řady hráčů i odborné veřejnosti.

Je to malá hra, takže si ji můžete vzít kamkoliv. Zábavná je v jakémkoliv počtu hráčů. Pokud spojíte dvě sady dohromady, můžete si hrát až v 10 hráčích (více nedoporučujeme). Pokud jste hru Skull ještě nehráli, určitě ji vyzkoušejte. Rozhodně stojí za pozornost.


Skull v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář