Hrajeme.cz
Nové hry

Navlékejte slova s Alfa Betou jakou korálky

Na podzim vydal Piatnik také hru s písmeny nazvanou Alfa Beta. Je určena pro 2–5 hráčů od 8 let. Vymyslet nějaké slovo je jednoduché. Ale poskládat ho z jednotlivých háčků s písmeny, které jsou na jedné hromadě, už vyžaduje více přemýšlení a také dovednosti. Hru si díky jednoduchosti a provedení dobře zahrajete v rodině s dětmi.

Pravidla hry jsou jednoduchá. Podíváte se na hromádku s písmeny a vymyslíte si slovo, které můžete sestavit, například „auto“. Vytáhnete si háček s prvním písmenem (A) a na něj navléknete další písmeno (U). Pokračujete, dokud nemáte celé slovo. Tato písmena jsou vaše. Hráči se střídají, dokud jsou k dispozici písmena, z nichž se dá nějaké to slovo sestavit. Na závěr si všichni sečtou body. Oranžová písmena jsou za bod, zelená za dva a červená za tři.

Připravte se na to, že před první hrou vás čeká malý dovednostní prolog. Nejprve budete muset písmena na háčky nalepit. Vzhledem k tomu, že je háčků 100 a musíte písmeno nalepit z obou stran, nějakou tu minutu vám to zabere.

 

Alfa Beta v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář