Hrajeme.cz
Nové hry

Nejen Mars je potřeba teraformovat, na řadě je také Venuše

Všichni příznivci hry Mars: Teraformace se již mohou pustit také do přípravy kolonizace Venuše. Po Hellas a Elysium MindOK vydal druhé rozšíření této výborné hry, která vám umožňuje nahlédnout do možných scénářů proměny Marsu a prostřednictvím hry se na nich podílet.

Rozšíření hru obohacuje o nové strategické možnosti a do hry přidává nové korporace a další sadu karet s projekty. Především se ale najdete dodatečný herní plán se čtvrtým hlavním faktorem – stavem teraformace Venuše. Kolonizace Venuše bude daleko náročnější úkol pro lidstvo a potrvá mnohem déle než u Marsu. Proto je potřeba začít již nyní. Získáváte tak další příležitost ke zlepšování vašeho teraformačního ratingu pro vaši korporaci. Cílový stav je 30 %, není však podmínkou pro konec hry.

 

Součástí karet projektů je také speciální zdroj, levitující plošiny. Tyto zdroje uchováváte na kartách podobně jako například mikroby v základní hře. Můžete také získat nový čestný titul Král plošin. Kartičku tohoto titulu přidáte k ostatním titulům, takže jich bude k dispozici šest. Jen tři je ale možné získat. Novou sponzorovanou soutěží je Expert na Venuši. Počítá se množství získaných symbolů kategorie „Venuše“.

Ve hře můžete uplatnit nové pravidlo Solární fáze. Po ukončení produkční fáze vybere začínající hráč právě ukončované generace jeden faktor a ten o 1 zlepší (může to být i stav Venuše). Díky tomuto pravidlu se hra neprodlužuje. Pokud vám ale prodloužení hry nevadí, můžete ho vynechat.

Venuši doporučuji vyzkoušet hráčům, kteří již dobře hru Mars: Teraformace znají. Nové projekty a možnosti, které rozšíření přináší, jim poskytne nové strategické výzvy a přidá hře větší variabilitu.

 

Související články:

Mars: Teraformace v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář