Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Nejlepší sushi si dáte v Sushi Go!

Vyhledáváte dobré jídlo a různé speciality? Pak by vám neměla ujít novinka, kterou v prosinci přinesl Blackfire. Hra Sushi Go! vás zavede do útulného sushi baru, kde si budete vybírat z pestré nabídky pokrmů. Komu se podaří vybrat nejlepší kombinace, nejlépe se nají a zvítězí. Zahrajete si ve 2–5 hráčích od 8 let. Jedná se o svižnou karetní hru. Jednu partii zvládnete za 15 minut.

Hra je jednoduchá na naučení a přístupná pro široký okruh zájemců, od příležitostných po náročné hráče. Karty ve hře ilustrují různá jídla a věci s jídlem spojené. Vaším cílem je jídla co nejlépe zkombinovat, aby vám přinesla nejvíce bodů na v průběhu tří kol i na konci. Slouží k tomu draftovací mechanismus. Na začátku každého kola dostanete do ruky 7 až 10 karet (podle počtu hráčů). Z nich si jednu vyberete a ostatní předáte sousedovi po levici. Kolo končí s předáním poslední karty.

Karty jednotlivých jídel vám přinášejí body samostatně nebo v kombinacích. Za maki rolky získají body jen dva, kteří jich mají nejvíce, za tempuru získáte 5 bodů za každou dvojici, čím více budete mít knedlíčků, tím lépe, nigiri vám přidá body i samostatně, ale v kombinaci s wasabi výrazně více. Karty pudinku si necháváte až do konce hry, kdy se započítají, v průběhu jednotlivých kol nemají žádnou hodnotu. Kdo má na konci pudinku nejméně, o nějaké body přijde. Prostě bez zákusku na konec to není ono. Na každé kartě je stručně uvedeno, co vám poskytuje, takže si nemusíte vše pamatovat.

Jak vidíte, jedná se o rychlou a jednoduchou hru, kterou si dobře zahrajete s dětmi i přáteli. Je to zároveň příjemný filler, který ocení i náročnější hráči. Pěkné a originální ilustrace navozují správnou atmosféru. Určitě nezůstane u jedné partie. Součástí hry je i promo karta sojová omáčka. Doporučuji Sushi Go! vyzkoušet.

Sushi Go! v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář