Hrajeme.cz
Nové hry

Postavte stěnu, seřaďte čtyři cihly a vyhrajte ve hře Brix

Brix je nová hra z dílny Blue Orange, kterou u nás vydal Blackfire. Variant her na piškvorky je celá řada, a mohlo by se zdát, že není možné přijít s něčím novým, ale Brix je důkazem, že i ke známým věcem je možné přistoupit tvořivě. Hra je určena pro dva hráče. Ti postupně staví zeď z malých kvádrů, které jsou napůl oranžové a napůl modré a kombinují křížky a kolečka, jak je znáte z klasických piškvorek.

Ve hře Brix oba hráči mají k dispozici stejné hrací kameny. Střídavě vždy přidají cihly v podobě kvádrů, a tak postupně vzniká stěna. Kvádry jsou velké a stabilní, přesto se může stát, že někdo zeď poboří. Smůla. Partii prohrál. Stačí ale jen trocha pozornosti a takto neslavně hra neskončí. Cílem hry je, abyste vytvořili řadu čtyř cihel buď v daném symbolu, nebo barvě. Na začátku se hráči dohodnou, jaká bude podmínka vítězství.

Kvádry stavíte do zdi buď vodorovně, nebo svisle. Zeď však nikdy nesmí být širší než osm symbolů. Kvádrů je celkem 22. Když nikdo nezvítězí do jejich dobrání, pokračujete odebíráním cihel ze zdi. Nesmíte ale přesunou cihlu, kterou v předchozím tahu přesunul soupeř.

Brix je pěkně a kvalitně připravená hra, jednoduchá a rychlá hra se známým principem, ve které si procvičíte logické myšlení. Jednu partii si zahrajete do 10 minut, takže zvládnete i několik her po sobě s různými podmínkami vítězství.

Ukázka hry.Insert krabice.Hráč s X vítězí nebo modrý (podle varianty).

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář