Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Vypravte se pro Poklady Karibiku

Jednou z novinek, která dorazila těsně před Štědrým dnem, byla rodinná hra Poklady Karibiku, kterou u nás vydal Blackfire. Je to hra pro 2–4 hráče od 7 let. Hráči na mořském dně ve vodách Karibiku pátrají po pokladech z potopených lodí. Zvítězí ten, kdo nashromáždí nejhodnotnější poklad.

Pravidla hry jsou jednoduchá a jedna partie trvá okolo 45 minut, takže si ji užijete s dětmi v rodinném kruhu i s příležitostnými hráči mezi vašimi přáteli. Seznámíte je s hrou během pár minut, a hned můžete začít hrát. Prvním krokem je, že vytvoříte základ podmořské jeskyně. Každý postupně připojí několik dílků, které spojujete, jako když skládáte puzzle. Pak do jeskyně umístíte žraloka, a můžete začít.

Součástí herního materiálu je kolo štěstí, které určuje, zda se bude pohybovat váš potápěč, nebo žralok. Ukáže vám také, o kolik políček se můžete přemístit. Pokud se ocitnete na poli s pokladem, mincí či mušlí, můžete je vzít a dopravit na svůj člun. Unesete ale nejvýše dvě mince, dvě mušle nebo jednu truhlu. Za minci na konci hry získáte 1000 dolarů, za truhlici 3000 a za mušli 5000 (nebo také nic, to ukáže kolo štěstí).

Kolo štěstí vám může ukázat, že budete hýbat žralokem. To může znamenat nepříjemnost pro vaše soupeře, protože přijdou o poklady, které právě nesou. Ochránit je může zúžení jeskyně nebo řasy. Hra končí, když jsou všechny poklady ve člunech.

Herní materiál.Kolo štěstí.Člun.Základ jeskyně.

Poklady Karibiku v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář