Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Novinky Loris Games: Kavárna příšer a Zlatá řeka

Čerstvé novinky má již k dispozici i malé vydavatelství Loris Games. Svou nabídku rozšířilo o dvě menší rodinné hry, Kavárnu příšer a Zlatou řeku. Původně měly dorazit v květnu. V Kavárně příšer budete sbírat kafe, Zlatá řeka vám umožní okusit atmosféru Divokého západu. Jejími autory jsou známí herní tvůrci Bruno Faidutti a Bruno Cathala.


Kavárna příšer

– rodinná hra pro 2–5 hráčů od 8 let

Kavárna příšer je rychlá, taktická hra plná příšer a kávy. Hra je se na dvě kola, rundy. Kdo během nich nasbírá více kafí, ten vyhraje celou partii. Nejdříve si určíte, které ze svých příšer dáte do přední linie a které do zadní linie. Následně se budete střídat a postupně vysíláte do středu stolu pro kávu příšery z jakékoliv přední linie, tedy i jiných hráčů. Jakmile jsou všechny příšery vyslány, získá žetony z prostředku stolu ten z hráčů, který má v daném druhu příšer u sebe většinu. Ty nejcennější příšery si držíte v tajnosti, takže je hra napínavá až do konce.

Hra je určena pro celou rodinu, ale užijí si jí začátečníci i zkušenější hráči. Užijete si ji především ve větším počtu hráčů, pravidla ale obsahují i variantu pro 2. Hra je dostatečně variabilní pro opakované hraní. Pro každou partii si zvolíte pět druhů příšer z dvanácti, které jsou k dispozici, můžete je libovolně kombinovat. Hra se promění v závislosti na jejich schopnostech.


Zlatá řeka

– rodinná hra určená pro 2–5 hráčů od 8 let

Ve hře Zlatá řeka si budete moci připomenout atmosféru zlaté éry Divokého západu. Budete se snažit zbohatnout rychleji než ostatní. Například jako starosta budete vybírat od ostatních poplatky, nebo se můžete pokusit opít soupeře kořalkou.

Ve hře nejprve pomocí dražby určíte, kdo si z nabídky karet vybere jako první. Peníze neplatíte do banku, ale postupně se rozdělí mezi hráče směrem doprava. Karty si pak vybíráte od vítěze dražby směrem doleva. Dražba je proto důležitým prvkem hry. Nakonec se v každém kole hledá zlato. Je pro potřeba, abyste zabrali kvalitní naleziště. Zábavnost hry zajišťují také akční karty, pokud je dokážete náležitě využít. Nejbohatší hráč zvítězí.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář