Hrajeme.cz
O hrách a hraníPořady

Novinky oznámené během Albi Game Festu

V sobotu 17. a v neděli 18. října proběhl on-line Albi Game Fest. Pokud jste ho sledovali, tak již znáte, co Albi chystá do jarní tradiční akce nazvané Albi Game Day. Možná jste ale všechno nestačili zachytit nebo jste neměli na vše čas, proto jsme pro vás připravili souhrn oznámených novinek. S tou největší, hrou Gloomhaven: Lví chřtán, a s párty hrou Mazaný lišákjsme vás již seznámili. Čekají nás ale i další pozoruhodné hry. Na závěr můžete také zhlédnout krátké video s přehledem oznámených her.


Karak: sada figurek

Ano, je to tak. Úspěšná rodinná hra Karak se dočká „malého“ rozšíření v podobě šesti detailních figurek hrdinů ze základní hry. K dispozici by mělo být ještě letos v prosinci. Doporučená cena je 599 Kč.


Ekumena

Je to nová česká hra, za kterou stojí Time Slug Studio (Velryby ničí svět a Bossin´Space). Ve hře se stanete projektanty osídlení a průmyslu pro 21. století. Jedná se o karetní engine-building hru. V každém z 8 tahů si vyberete jednu kartu z nabídky a umístíte ji k ostatním svým kartám. Vytvoříte tak mřížku 3 x 3 karty. Po přiložení karty vždy aktivujete efekty všech karet ve sloupci a řádku, včetně nové karty. Snažíte se karty umisťovat tak, abyste byli co nejefektivnější a abyste ve výsledku vyprodukovali co nejvíce bodovaných zdrojů. Nesmíte ale zapomenout ani na znečištění, které vám to může trochu zkomplikovat.

Hra by měla být k dispozici duben/květen 2021.


Mariposas

Těšit se můžete na nejnovější hru od Elizabeth Hargrave, jejíž hra Na křídlech je populární po celém světě. Jmenuje se Mariposas a je o migrujících motýlech. Budete se snažit nasbírat co nejvíc bodů během tří ročních období. Se svými motýli budete putovat po mapě Severní Ameriky a budete se snažit svůj rod co nejvíce rozmnožit, aby přežil i do dalších generací. S poslední generací motýlů Monarchů stěhovavých se pokusíte vrátit tam, odkud vyrazili – do mexického Michoacánu.

Hra je určena pro 2–5 hráčů od 10 let. Herní doba je okolo 45 minut. Dorazit by mohla v dubnu/květnu 2021. Doporučená cena bude 1199 Kč.


Unmatched: Souboj legend

Jedná se o první hru ze série vycházející z hry Star Wars: Epic Duels. Jde o soubojovou hru, která je určena primárně pro dva nebo čtyři hráče. Každý hráč v ní představuje některého z unikátních hrdinů. V sadě Souboj legend naleznete krále Artuše, Sindibáda, Medúzu a Alenku. Souboje jsou řízené kartami. Cílem je připravit protivníka o jeho zdraví. Každý hrdina přitom má speciální schopnosti a unikátní karty.

Hra je určena pro 1–4 hráče od 10 let. Herní doba se pohybuje okolo 30 minut. K dispozici by mohla být březen/duben 2021. Doporučená cena je 999 Kč.


Krvavý trůn

Krvavý trůn je karetní hra. Každý hráč představuje zástupce mocného šlechtického rodu, který usiluje o uvolněný královský trůn. Každý hráč má k dispozici sedm ze sady deseti karet, z nichž každá má unikátní efekty. Tyto karty budou hráči postupně tajně vykládat do řady, a ve vhodné chvíli je pak mohou odhalit a vyhodnotit jejich efekt. Poté jej opakovaně vyhodnocují až do konce hry. Neodhalené karty však sbírají v každém kole body vlivu, a o ten jde v Krvavém trůnu především.

Hra je určena pro 3–5 hráčů od 10 let. Herní doba cca 20 minut. K dispozici by mohla být únor/březen 2021. Doporučená cena je 449 Kč.


Albi Game Fest: souhrn oznámených her (délka videa: 1:01 min.):


Video z Albi Game Festu:


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář