Hrajeme.cz
Chystá se

Albi vydá Gloomhaven: Jaws of the Lion jako Lví chřtán

V rámci víkendového on-line Albi Game Festu byla oznámena řada novinek, na něž se můžete těšit do jarního Albi Game Day. Mezi nimi vévodila hra představená na závěr, a to Gloomhaven: Lví chřtán, v originálu Gloomhaven: Jaws of the Lion. Je to mladší bratříček výpravné hry Gloomhaven. Vyznačuje se tím, že zachovává herní zážitek a mechanismy, je ale přístupnější širšímu okruhu zájemců. Především do hry vstoupíte rychleji. Je to

Gloomhaven: Lví chřtán je tedy tedy samostatná kooperativní hra, která si zahrajete v 1–4 hráčích od 12 let. Obsahuje čtyři nové postavy, které tvoří družinu Lví chřtán. Scénáře a mapy najdete v jedné knize, nebudete tedy sestavovat pro každý scénář zvlášť. Pustit se budete moci do 25 scénářů, v nichž se setkáte s 16 typy příšer.

Pokud jste se ještě neodvážili pustit do velké hry Gloomhaven a do jara příštího roku to neplánujete, tak se na novinku můžete těšit. Ale nemusíte smutnit ani vy, kdo jste již Gloomhaven rozehráli. Nová hra předchází jeho událostem, takže si ji budete moci zahrát také.

Srovnání krabic obou her (zdroj: BGG).

Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář