Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Obohaťte své Labilní jednorožce o Vánoční speciál nebo Noční můry

Labilní jednorožci patří mezi populární karetní hry. Jedná se o poněkud bláznivou párty hru pro 2–8 hráčů od 8 let, kterou si můžete zahrát s každým. Má jednoduchá pravidla, je založena na humoru a nečekaných zvratech. Sestavujete si v ní svou armádu roztomilých, ale nebezpečných jednorožců a snažíte se v tom zabránit ostatním. Zvítězí ten, kdo jako první získá do své stáje potřebný počet jednorožců (podle počtu hráčů).

Tahy hráčů jsou jednoduché a rychlé. Doberte si kartu, zahrajete kartu a vyhodnotíte její efekt nebo si doberete ještě jednu kartu. Vtip hry spočítá právě v interakcích mezi hráči při vyhodnocování efektů karet. Ve hře je několik typů karet. Kromě jednorožců a jejich kouzelných vlastností jsou tu kouzla, vylepšení, zhoršení a karty reakce Íhaha, které dokáží zrušit jinou kartu i v tahu ostatních hráčů.

Labilní jednorožci jsou malou karetní hrou se stovkou karet, kterou si můžete obohatit o nové karty ze dvou dostupných tematických rozšíření. První se jmenuje Vánoční speciál a přináší nové karty jednorožců, kouzel, vylepšení a zhoršení se sváteční tematikou. Celkem obsahuje 36 nových karet. Přináší například jednorožce jako Sváteční létající jednorožec, Prokrestinující nákuporožec nebo Přátelský sněhulorožec, z kouzel Konec dobrý, všechno dobré, Opojení vaječňákem či Účtenka k dárku.

Druhé rozšíření se jmenuje Noční můry a je o něco obsáhlejší, přináší celkem 54 nových karet. Je plné oblíbených hororových postav a strašidel, karet jednorožců, kouzel, vylepšení a zhoršení. Kromě toho vnáší do hry novou mechaniku. Pokud máte nějakou kartu odstranit ze hry, odložte ji zpátky do krabice. Nedávejte ji na odhazovací hromádku a po zbytek hry s ní nehrajte. Pokud ale kartu ze hry odstraní nějaké jiné nadpřirozené síly, můžete se ji pokusit vrátit na vlastní riziko. 


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář