Hrajeme.cz
Představení hryPro děti

Labilní jednorožci jsou tu i pro děti

Labilní jednorožci jsou jednoduchou karetní hrou. Spíše se dají zařadit mezi bláznivé hry typu Výbušná koťátka, ve kterých vás čekají různá překvapení a nečekané zvraty. Nedokážete proto odhadnout, co se stane a štěstí hraje velkou roli. Zároveň jde o to, zahrát kartu ve správnou chvíli, a tak naklonit štěstí na svou stranu. Nyní si tuto tuto bláznivou hru s nevyzpytatelnými jednorožci můžete zahrát i v zjednodušené variantě pro děti. Určena je pro 2–6 hráčů od 6 let. České vydání připravil Blackfire.

V balíčku jsou čtyři druhy karet. Jednorožčí mimino dostane na začátku hry každý hráč, je to první karta jeho stáje jednorožců a nemůže o ni přijít. Dále jsou tu barevní jednorožci, v osmi barvách, které se snažíte získat do své stáje, abyste vyhráli hru. Doplňují je karty kouzel ve stejných barvách. Za jejich zahrání musíte odhodit jinou kartu z ruky, ale pokud máte ve stáji jednorožce stejné barvy, za kouzlo platit nemusíte. Nakonec tu jsou karty Íhaha, které můžete zahrát i v tahu jiného hráče a zrušit tak efekt jím zahrané karty.

Herní materiál.

Jak se hraje

Pravidla jsou jednoduchá. Střídáte se v tazích, dokud někdo nenasbírá 7 jednorožců. Ten se stane vítězem. Když jste na tahu, doberete si jednu kartu. Pak provedete jednu akci ze tří možných. Zahrajete kartu jednorožce nebo kartu kouzla ze své ruky nebo si doberete další kartu z balíčku.

Shrnutí

Hra je takto jednoduchá. Tahy jsou rychlé, takže jednu partii zvládnete za 15 až 45 minut podle počtu hráčů a podle toho, jaké karty se vám poštěstí dobírat. Hru tedy ovlivňujete především pomocí karet kouzel, které mají různé efekty. Donutí například dalšího hráče vynechat tah nebo si s ním vyměníte karty, můžete také donutit všechny ostatní, aby odhodili kartu nebo někomu ukrást jednorožce ze stáje.

Jednorožci jsou oblíbeným tématem, které se dětem líbí. Zde je umocněno velmi zdařilými a vtipnými ilustracemi, které vás pobaví i sami o sobě. Přestože má hra jednoduchá pravidla, vyžaduje, aby děti již uměly číst. Na každé kartě je popis efektu. Hra tedy není jazykově nezávislá. Pokud ale budete hrát častěji, efekty kouzel si zapamatujete a popis pak už nebude potřeba znovu číst.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář