Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hryPro rodinné hraní

Ode dneška můžete seslat Mdloby na tebe!

Dnes odstartoval celosvětový prodej nové párty hry ze světa Harryho Pottera s názvem Mdloby na tebe! A nechybí ani české vydání, které připravil Blackfire. Za touto hrou stojí zkušené studio REPOS Production (můžete znát jejich KonceptJedním slovem či Maškarádu) a jejím autorem je Ludovic Maublanc, který stojí například za hrami jako Cyclades, Mr. Jack, Ca$h ‚n Gun$. Stojí to za zmínku, protože licencované hry často těží z popularity daného světa, ale herní stránka trpí. Jak to dopadlo tentokrát?

Hra Mdloby na tebe! je určena pro 4–8 hráčů od 8 let. Je to tedy rodinná párty hra, kterou si nejlépe zahrajete ve větším počtu hráčů. Optimální je sudý počet hráčů, ale pravidla pamatují i na to, když budete hrát v lichém počtu. Pokud hrajete ve čtyřech, tak se každý ujmete jedné ze známých bradavických kolejí: Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel. Ve větším počtu hráčů zastupují jednu kolej dva hráči.

Do úterý 27. září se můžete zapojit do soutěže o tuto hru. Stačí odpovědět na několik jednoduchých otázek.

Během 8 kol si budete připravovat kouzla a sesílat je na své kouzelnické protivníky. Nebo se budete chránit, aby vás nikdo nemohl ochromit. Za sesílání kouzel získáváte pro svou kolej body a další odměny. Zvítězí kolej, která získá nejvíce bodů. Bude to Nebelvír, či Zmijozel? Nebo někdo jiný?

Pro každého hráče je v krabici připravena jedinečná kouzelnická hůlka a sada 8 karet kouzel (označují nepovedené kouzlo a kouzlo Mdloby na tebe). Hůlky jsou podstatnou rekvizitou pro hru. Před začátkem kola doprostřed stolu připravíte devět karet odměn včetně karty Staňte se oblíbencem. Zároveň si každý hráč skrytě připraví buď kartu Mdloby na tebe, nebo kartu Nepovedené kouzlo. Poté všichni najednou po odpočítání namíří na některého protivníka svou hůlku a po dalším odpočítání všichni současně sešlou kouzlo. Buď to, které si připravil, nebo Protego, které ho v daném kole ochrání.

Po vyhodnocení účinků kouzel bude zřejmé, kdo si rozdělí karty odměn, a získá tak body pro svou kolej nebo jinou speciální kartu. Kdo použil ochranné kouzlo Protego, je chráněn, kouzlo Mdloby na tebe ho neochromí a nedostane žeton zdržení jako ten, kdo byl ochromen. Ale ani se nepodílí na rozdělení odměny, protože stejně jako ochromený hráče musí položit vlajku koleje. Odměna čeká na toho kouzelníka, jehož vlajka koleje zůstala stát.

Speciální karty vám dají bonusové body na konci hry. Sto bodů dostane ten, kdo nasbíral nejvíce lektvarů. Za karty Sympatie dostanete body podle toho, kolik karet jste nasbírali. Soukromé hodiny vám umožní vyměnit jednu kartu Nepovedené kouzlo za kouzlo Mdloby na tebe a Obraceč času vás zbaví žetonu zdržení. Kdo má na konci těchto žetonů nejvíce, ztratí hned sto bodů, a to nechcete.

Hra Mdloby na tebe je rychlá, akční, a především vás vtáhne svou atmosférou kouzelnických soubojů do známého a oblíbeného světa Harryho Pottera. Na chvíli se tak stanete kouzelníky a čarodějkami. Zpracování hry je kvalitní a krásné. Obzvláště zlaté prvky na kartách působí luxusně.


Video tutorial (délka videa: 7:04 min.):


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář