Hrajeme.cz
Nové hry

Otestujte si paměť a logické myšlení s Goblíky jedlíky

MindOK pro letošní rok přichystal celou řadu pěkných her, které zaujmou předškoláky a mladší školáky a jejich rodiče. Jednoznačně mezi ně patří také hra Goblíci jedlíci, která je určena pro dva hráče od 5 let. Je to na pravidla jednoduchá hra využívající principu piškvorek. Zvítězí ten, kdo jako první vytvoří řadu tří goblíků. Oproti klasickým piškvorkám má hra něco navíc. Figurky goblíků se mohou vzájemně „pojídat“. Jednoduše ty menší můžete překrýt těmi většími, a tím rázem změnit situaci na herní ploše, která má rozměr 3 x 3 pole.

goblici-jedlici-hraJedná se o upravenou verzi hry Gobblet pro děti. A nutno dodat, že velmi zdařilou. Graficky i celkovým provedením je hra přizpůsobena dětem. Hra je vyrobena z plastu, který v dětských rukou něco vydrží, a má vtipnou grafiku, která děti zaujme. Pravidla jsou jednoduchá. Ve svém tahu můžete na hrací plochu umístit nového goblíka nebo jednoho svého goblíka na hrací ploše posunout. V obou případech můžete využít volné místo či jej umístit na menšího goblíka libovolné barvy.

goblici-jedlici-figurkyDěti, ale i dospělí si ve hře procvičí logické myšlení. Díky zakrývání goblíků má hra ještě jeden rozměr navíc, který prověří i vaši paměť. Když si zapamatujete, čí goblík a kde se může skrývat, získáte výhodu. Můžete tak na soupeře nastražit past, která ho v nečekaný moment překvapí.

Goblíci jedlíci jsou rychlou hrou, kterou stojí za to si zahrát několikrát za sebou a zkoušet různé taktiky. Rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Ukázka hry Goblíci jedlíci (délka videa: 0:30 min.):

Související články:

Goblíci jedlíci v katalogu Hrajeme.cz:

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář