Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Pixbox procvičí vaši prostorovou představivost

V loňském roce vydal Piatnik také hru Pixbox. Určena je pro 2–6 hráčů od 8 let. Je to menší hra, kterou si zahrajete za 10 minut. Její součástí jsou průhledné karty s modrými čtverci, s jejichž pomocí skládáte obrazce podle zadání. Procvičíte si tak se svými dětmi prostorovou představivost.

Průhledných pix karet je 60, obsahují deset různých tvarů, kromě nich hra přináší 24 karet s úkoly, které zobrazují různé tvary složené z červených čtverců. Cílem hry je nasbírat co nejvíce pix karet s modrými čtverci. Získáváte je za splněný úkol, naopak je ztrácíte, když se spletete. Jak to celé probíhá? Na stůl vyložíte 6 pix karet a otočíte jednu kartu s úkolem. Všichni současně se snaží najít očima správnou kombinaci, s níž se složí červený tvar na úkolové kartě. Kdo má, zvolá: „Pixbox!“ a úlohu vyřeší. Hra končí, když se dojdou pix karty.

Pixbox je jednoduchá a rychlá hra, kterou zvládnou i děti od 6 let. Všichni jsou neustále zapojeni do hry. Obtížnost úkolů záleží na aktuálně vyložených kartách, hra je díky tomu proměnlivá. Záleží i na postřehu a rychlosti.


Pixbox v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář