Hrajeme.cz
BleskovkyNové hry

Plameny a mráz rozšířily karetní hru Království Valerie

Království Valerie je karetní hra, kterou u nás vydaly REXhry. Po roce přináší rozšíření Plameny a mráz, které hru obohacuje o nové karty obyvatel, které si můžete najmout, i nestvůr, s nimiž budete bojovat. I s rozšířením je hra určena pro 1–5 hráčů od 10 let. Ilustrátorem karet je opět Mihajlo Dimitrievski.

Připomeňme si, že ve hře představujete vévody, kteří se musí postavit hordám skřetů a různých monster. Ti napadli království Valerie. Pomohou vám v tom obyvatelé země různých profesí a nově i statečných lidí z dalekých krajů, které si budete najímat. S rozšířením přichází noví, ještě hrozivější netvoři, kteří pochází z ledového severu a z vyprahlých pouští na východě. S novými nestvůrami se do hry dostává pět nových oblastí nestvůr: pouště, ledovce, oázy, tundry a sopky.

Rozšíření hru doplňuje, obohacuje o nové karty, které se řídí pravidly základní hry. Nové jsou karty událostí, které na začátku hry připravíte na balíček karet vyčerpání. Když doberete některý z balíčků obyvatel, položíte kartu události na volné místo a vyhodnotíte událost.

Pokud jste si karetní hru Království Valerie oblíbili, pak s pořízením rozšíření Plameny a mráz neváhejte, rozšíříte její možnosti a variabilitu.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář