Hrajeme.cz
Chystá sePro dětiPro náročnéPro rodinné hraní

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 3. část

Blackfire oznámil pro tento rok již pěknou řádku novinek, a to by ještě mělo dorazit několik opozdilců. S připravovanými rodinnými hrami jsme vás seznámili v první části (najdete mezi nimi například Quadropolis, Portal nebo Potion Explosion), s hrami od Fantasy Flight Games v části druhé (například Star Wars: Rebelie, Mysterium, X-Wing). Dnes pro vás máme další várku, ve které najdete rodinné a dětské hry, a nejen je. Máme se na co se těšit. Je potvrzeno vydání hry T.I.M.E Stories a vyjde také výborná hra pro dva 7 divů světa: Duel. U těchto dvou her termín není znám, ostatní novinky by mohly být do léta. Milovníky aut a ekonomických strategií potěší vydání hry Kraftwagen.


Celestia-komponentyCelestia – pro 2–6 hráčů od 8 let (vyd. Blackrock Games)

Celestia je rodinná hra, ve které hráči představují dobrodruhy putující po městech světa Celestia. Ti objevují úžasné poklady, aby se stali nejbohatšími dobrodruhy se sbírkou nejcennějších pokladů. Všichni společně cestují vzducholodí a musí čelit různým nebezpečím. Na začátku každého kola jeden hráč představuje kapitána, který pomocí kostek odhalí aktuální výzvy. Ostatní hráči se mohou rozhodnout, zda zůstanou ve městě, kde se právě nachází, a budou mít jistotu bodu, nebo zda zůstanou a budou riskovat. Získají více, nebo nic. Celestia je krásně graficky zpracovaná hra.

Odkaz:

7-Wonders-DUEL-box7 divů světa: Duel – pro 2 hráče od 10 let (vyd. Asmodee)

Duel je samostatná karetní hra pro dva hráče, která vychází z principů známé hry 7 divů světa, ale není to jen její zmenšená verze. Využívá jejích principů, ale přizpůsobuje pro dva hráče a přidává něco navíc. I zde budují hráči své město z karet, které postupně získávají a vykládají. Hra hráčům skýtá řadu možností, jak dospět k vítězství. Jednou z nich je vojenská síle, která tak má větší význam než ve „velké“ hře. Setkáte se se stejnými typy karet, upravené jsou ale jejich efekty. České vydání je výborná zpráva.

Odkaz:

 

Top-That-boxen3dTop That! – pro 2–4 hráče od 7 let (vyd. Blue Orange Games)

Jedná se o rychlou dovednostní hru, ve které skládáte dřevěné předměty různé barvy a tvaru na sebe podle zadání. K dispozici máte černý klobouk, oranžovou trubku, červený pohár, zelenou minci a bílého králíka. Není to ale tak jednoduché, protože jsou některé dílky na kartě zadání barevné, jiné šedivé. A ty šedivé musí zůstat skryté uvnitř vašeho komínku. Jednoduše je musíte začarovat. Komu se to podaří jako prvnímu, získá kartu.

Odkaz:

 

Brix-boxenBrix – pro 2 hráče od 5 let (vyd. Blue Orange Games)

Brix je abstraktní strategie, taková variace na piškvorky. Vytváříte je ale pomocí kostek, které skládáte na sebe, jako byste stavěli zeď. První hráč, který vytvoří řadu čtyř kostek své barvy nebo symbolu, zvítězí. Hra umožňuje různé nastavení obtížnosti.

Vydání této hry se ve světě teprve připravuje.

Odkaz:

 

Fast-Flip-boxen3DFast Flip – pro 2–8 hráčů od 7 let (vyd. Blue Orange Games)

Fast Flip je rychlá postřehová hra, od hráčů vyžaduje rychlé reakce na ovoce, které bude létat kolem. Hraje se s kartami, které ukazují pět druhů ovoce a po 1–5 kusech na kartě. Zadní strana pak ukazuje buď druh ovoce, nebo číslo.

Vydání této hry se ve světě  teprve připravuje.

Odkaz:

 

Chickyboom-boxen3DChickyboom – pro 2–4 hráče od 4 let (vyd. Blue Orange Games)

Chickyboom je dětská dovednostní hra. Hráči musí balancovat se slepicemi, balíky sena a koly od vozu na houpačce. Body získají za ty, které zachrání. Čím jsou větší, tím více bodů přinesou. Děti se učí o rovnováze.

Český název: Veselý kurník.

Odkaz:

 

Coocoo-boxenCooCoo the Rocking Clown! – pro 1–6 hráčů od 3 let (vyd. Blue Orange Games)

CooCoo je také dětská hra o vyvažování. Tentokrát umisťují různobarevné dřevěné dílky na houpacího klauna do té doby, než se převrhne nebo mu něco upadne.

Český název: Klauniáda.

Odkaz:

 

Pengoloo-boxen3DPengoloo – pro 2–4 hráče od 4 let (vyd. Blue Orange Games)

Pengoloo je dětská hra, ve které hráči hledají vejce tučňáků. Ti je pod sebou schovávají. Hráči je musí postupně odkrývat a pamatovat si, kde se které nachází. Kdo první posbírá šest tučňáků, zvítězí.

Český název: Tučňáci.

Odkaz:

 

Tajemnica-zamku-box3DTajemnica zamku (Mystery of the Castle) – pro 2–4 hráče od 7 let (vyd. Kukuryku)

Rodinná dobrodružná hra, ve které hráči hledají princeznu ukrytou v tajemném zámku. Mohou se přitom setkat s duchy, skřítky a dalšími obyvateli zámku. Zvítězí ten, kdo princeznu osvobodí. Herní desku hráči skládají postupně z jednotlivých dílků, jak procházejí zámkem.

Český název: Tajemný hrad.

Odkaz:

 

Skarby-Karaibow-box3DSkarby Karaibów (Treasures of Caribbean) – pro 2–4 hráče od 7 let (vyd. Kukuryku)

Tato rodinná hra zavede hráče do Karibiku. Hráči hledají pirátské poklady na dně moře a musí se přitom vyhnout různým záludnostem a především žralokovi. Hrací desku hráči skládají postupně, jak prozkoumávají jednotlivé části moře. Zvítězí ten, kdo nasbírá nejvíce pokladů.

 

 

T.I.M.E-Stories-boxT.I.M.E Stories – pro 2–4 hráče od 12 let (vyd. Space Cowboys)

Tato kooperativní vyprávěcí hra vyjde v češtině. Zajímavostí je, že ji kdykoliv můžete přerušit a pokračovat později. Celou hru, s vyřešením všeho, si zahrajete jen jednou. O to intenzivnější bude vlastní hra.

Odkaz:

 

Kraftwagen-boxKraftwagen – pro 2–4 hráče od 12 let (vyd. Blackfire DE)

Kraftwagen je ekonomická strategie, která vás zavede do dob počátků automobilismu. Budete vyrábět nejlepší auta, ale také závodit.

Odkaz:

 

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

2 komentáře

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 2. část | Hrajeme.cz 5.3.2016 at 19:49

[…] Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 3. část […]

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 1. část | Hrajeme.cz 4.3.2016 at 16:15

[…] Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 3. část Chystá se […]

Připojte svůj komentář