Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Postavte svůj Dům snů ve Slunečnicové ulici 156

Konečně jsem se dočkali dlouho očekávaného rozšíření rodinné hry Dům snů. Blackfire ho vydal pod názvem Slunečnicová ulice 156. Umožní vám především hru v 5 a 6 hráčích. Hra původně vyšla v roce 2016 a rozšíření 2017, stále ale má co nabídnout. Je to příjemná a vtipně ilustrovaná hra, kterou si tedy nyní můžete zahrát ve 2–6 hráčů od 8 let. Každý hráč si v ní pomocí získaných karet postaví a vybaví vlastní dům.

Hra dům snů má jednoduchá pravidla, je svižná a přístupná širokému okruhu hráčů. Rozšíření ji obohacuje o nové prvky, základ hry se ale nemění. Z nabídky karet získáváte karet, které umisťujete na svou desku. Musíte přitom dodržet základní pravidla pro stavbu. Karty se snažíte tak, aby jejich umístění a kombinace vám přineslo co nejvíce bodů.

Rozšíření obsahuje dvě nové hráčské desky a oboustrannou přídavnou hráčskou desku. Využijete je při hře 5 nebo 6 hráčů. Nechybí ani doplňující sada pokojových a zvláštních karet, které do hry vnáší i nové místnosti, pomocníky a nářadí. Například posilovnu můžete umístit na jakékoliv patro vašeho domu, instalatér zvýší hodnotu každé vaší koupelny, žebřík vám zas umožní podívat se na vaše střešní karty.

Obrázek: Herní materiál

Novinkou jsou dva herní moduly, které můžete libovolně kombinovat v jakémkoliv počtu hráčů. První z nich se jmenuje Stavební plány. Obsahuje celkem 12 karet, které představují různé funkční cíle, které se snažíte splnit. Jejich splněním získáte 3 nebo 5 bodů. Každý hráč na začátku hry obdrží jednu tříbodovou a jednu pětibodovou kartu a skrytě si je umístí ke své desce. Na konci získáte z jedné z nich, jejíž cíl splníte. Musíte například mít dva dětské pokoje nebo dvě ložnice na 2. patře.

Druhým modulem je Rodina a přátelé. Obsahuje také 12 karet představující lidi, které si můžete pozvat do svého domu, aby vám přinesli dodatečné body. Karty přátel tvoří nabídku. Pozvat je můžete, pokud máte ve svém domě požadované místnosti. Do každého patra přitom můžete pozvat jednu kartu přátel, takže nakonec můžete získat maximálně dvě karty přátel.

Nové zvláštní karty můžete začlenit také do základní hry, pokud hrajete ve 2 až 4 hráčích, a tím ji okořenit. V pravidlech najdete pravidla pro variantu hry pro jednoho hráče.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář