Hrajeme.cz
Herní akce

Pozvánka: Navštivte o víkendu Herní čas na Kladně

Tento víkend 2.–4. listopadu se v prostorech kina Sokol na Kladně uskuteční již druhý ročník festival her nazvaný Herní čas. Na jednom místě spojuje hry různého druhu, jak hry digitální, tak hry deskové. Určen je široké veřejnosti i náročnějším hráčům. Své novinky vám představí přední čeští vydavatelé jako Albi, Blackfire, Dino, MindOK, Piatnik a REXhry. Většinu deskových her si budete moci vyzkoušet i zakoupit. S výběrem vám ve velké herně pomohou organizátoři.

Na festivalu se můžete seznámit také s válečnými hrami. Formou workshopů, ukázkového hraní a turnajů se vám představí především kultovní Warhammer 40 000, ale prostor dostanou i další tituly od společnosti Games Workshop, jako jsou Kill Team, Warhammer Underworlds a Age of Sigmar.

V prostorech kina Sokol budou zastoupené také hry digitální, včetně retro her a konzolí. Návštěvníci se tak mohou těšit na nově otevřené Muzeum her se staršími konzolemi a počítači, ale i na arkádové automaty od vyhlášených Arcade her. Své zastoupení zde bude mít  i virtuální realita, kterou zajistí kladenská herna Virtual Game. Na stroji HTC Vive si bude možné vyzkoušet některé tituly z jejich bohaté knihovny her.

Na festivalu bude opět dostupná úniková hra Promítárna, ve které se můžete pokusit zachránit filmovou premiéru. Tato hra je navržená speciálně pro prostory bývalé promítací místnosti kina Sokol a pochází z dílny kladenského The Unlocker.

Během celého festivalu bude dostupný i zajímavý doprovodný program. Můžete se zúčastnit některého z turnajů v deskových hrách, můžete zkusit své štěstí v tombole nebo se v rámci workshopů naučit základy barvení figurek do válečných her.

Festival Herní čas připravuje za podpory kina Sokol kladenský obchod a e-shop s hrami Herní prostor, který se svou činností snaží veřejnosti přiblížit svět deskových i digitálních her.

Základní informace:

KDY: 2.–4. 11. 2018, pátek 16–22, sobota 10–23, neděle 10–17

KDE: kino Sokol, T. G. Masaryka 2320, Kladno

Vstupenky: na GoOut

Odkaz: Podrobnosti najdete na webových stránkách

Video z ročníku 2017 (délka videa: 0:31 min.):


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář