Hrajeme.cz
Herní akce

Pozvánka: O víkendu 27.–29. září vyrazte do Kladna na Herní čas

Příští víkend 27.–29. září se v prostorách kina Sokol na Kladně koná již 3. ročník festivalu her Herní čas. Festival vám představí hry ve všech možných podobách. Základem jsou hry deskové, ale můžete se seznámit i s různými podobami her digitálních, objevovat kouzlo her válečných, ale i utíkat nástrahám her únikových.

Ve velkém sále si budete moci vyzkoušet s novinkami předních českých vydavatelů, jako jsou Albi, Blackfire, Dino, MINDOK, Piatnik nebo REXhry. Hry vám vysvětlí na místě přítomní dobrovolníci a prezentátoři. Hry si na místě budete moci i zakoupit. Čekají vás také turnaje ve vybraných hrách.

Příznivci válečných her se mohou těšit na workshopy, ukázkové hraní, a především velký sobotní turnaj ve Warhammeru 40,000. Budete se moci seznámit i s dalšími hrami firmy Games Workshop (Warhammer Underworlds a Kill Team).

Nebudou chybět ani digitální hry, důraz bude kladen především na turnaje v PC hrách a virtuální realitu, kterou si pro návštěvníky připraví Lancaft. Z digitálních her bude již tradičně přítomné Muzeum her se staršími konzolemi a počítači a těšit se můžete i na arkádové automaty od vyhlášených Arcade her.

Na festivalu bude opět dostupná úniková hra Promítárna, ve které se hráči budou pokoušet zachránit filmovou premiéru. Tato hra je navržená speciálně pro prostory bývalé promítací místnosti kina Sokol a pochází z dílny kladenského The Unlocker.

Dále vás česká: Pokud se chcete pustit do barvení figurek svých oblíbených her, můžete se zúčastnit barvících workshopů. Bude zde bohatá tombola, testování nových prototypů autorských her či prezentace dalších typů her (např. papírových RPG či wargames).

Herní čas připravuje kladenský obchod a e-shop s hrami Herní prostor, který se svou činností snaží veřejnosti přiblížit svět deskových a válečných her.

Základní informace:

KDY: 27.–29. 9. 2019, pátek 15–24, sobota 10–24, neděle 10–16

KDE: kino Sokol, T. G. Masaryka 2320, Kladno

KDO: široká veřejnost, hráči i příležitostní hráči, rodiny s dětmi

OdkazPodrobnosti najdete na webových stránkách


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář