Hrajeme.cz
Herní akce

Pozvánka: V září začíná Rattus Tour

Ne až tolik známá hra Rattus dokázala ukojit nemálo deskových hráčů, a to především z okolí herního klubu Baliend, ale i Brna celkově. Ti se rozhodli, že tuto hru, která bohužel nemá v ČR distributora, rozšíří mezi další hráče pomocí turnajů o věcné ceny. První proběhne 7. září v Brně. Klub Baliend vás zve, abyste se zapojili.


Hra Rattus vás zavede do roku 1347 n. l. Snažíte se se svými obyvateli (figurkami kostiček) získat co nejpočetnější převahu nad ostatními hráči v různých koutech středověké Evropy. Ten hráč, kterému se podaří během několika kol „přežít“ s co nejvíce obyvateli v celé Evropě, vyhrává hru.

Mor se v této hře šíří pomočí žetonků krys, které se každé kolo podle pravidel hry umisťují do různých částí mapy. Ty se pak na konci každého kola vyhodnocují pomocí figurky „morové rány“, která vždy při přesunu MOR vyvolá. Má-li některý z hráčů v daném státě nějaké figurky a je splněná hodnota pro aktivaci, je daná oblast zastižena morem a padají hlavy.

K tomu slouží několik piktogramů, buď pro nejvyšší převahu „barvy hráčů“ na dané lokalitě, nebo pro všechny bez výjimek nebo jen pro obyvatele a jejich panovníky (hráče), kteří vlastní nějaké šlechtice, rolníky, kněžstvo, apod.

V této hře se hlavně pomocí karet různých postav, snažíte o to, abyste hru měli pod kontrolou a mohli dělat více akcí, než vám dávají základní pravidla. Můžete umisťovat třeba více figurek, nahlížet do zasažených oblastí na podmínky vypuknutí moru, přesouvat své obyvatele do bezpečí do oblastí bez moru nebo rovnou do hradu, kde jsou až konce hry v bezpečí a další.

Hra naskýtá mnoho možností strategie, ale také umí být pěkné zlá a smrtící.

„Určitě jako brněnský klub začneme v Brně. Hledáme však další fanoušky, ať již ty, kteří hru znají nebo ji chtějí prostě jen vyzkoušet a zahrát, kteří by se přidali ke společnému plánování turnajů po ČR.“

Rattus Tour proběhne ve třech kvalifikačních kolech a vyvrcholí hlavním turnajem v Brně, v němž nejlepších 6 bude bojovat o skvělé ceny:

  • 1. místo – Poukaz na hru v hodnotě 1000 Kč
  • 2.–3. místo – Poukaz na občerstvení v Kavárna Anděl nebo hra Rattus

 

Pokud vás nápad zaujal, neváhejte a kontaktujte klub Baliend e-mailem nebo prostřednictvím FB stránky klubu:

Základní informace o turnaji ve hře Rattus:

  • KDY: 7. září od 18 do 21 hodin
  • KDE: Kavárna Anděl, Gorkého 34, Brno
  • KDO: všichni zájemci a hráči hry Rattus

Rattus v katalogu Hrajeme.cz:

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář