Hrajeme.cz
Chystá se

Předehra k Marsu se blíží

Mars: Teraformace je jednou z nejvydařenějších her, která u nás v loňském roce vyšla a stále má co nabídnout. Hra má atmosféru, napětí a umožňuje řadu strategií, které můžete objevovat. MindOK postupně také vydává rozšíření, která obohacují a zpestřují  hru. Zatím jsme se dočkali nových herních plánů, které přineslo rozšíření Hellas & Elysium, a nových možností teraformace a projektů v rozšíření Venuše.

Koncem července se dočkáme nového rozšíření s názvem Předehra. Budete ho moci libovolně kombinovat s předchozími rozšířeními. Z prvních zkušeností, které s Předehrou mám, mohu říci, že se na toto rozšíření velmi těším, a velkou pravděpodobností se stane nedílnou součástí základní hry. Do hry totiž přináší nový balíček karet Předehry, které vám dají určité prostředky do začátku před samotným započetím teraformace Marsu. Tyto možnosti budete moci sladit s vaší korporací, a tím postavit základy pro vaši strategii. Zároveň to do hry přinese větší asymetričnost.

Karty předehry obdržíte při přípravě hry, kdy se rozdávají karty korporací. Dostanete celkem 4 karty, z nichž si zvolíte 2. Nic se za ně neplatí. Zahrajete je jako dodatečný krok po vyložení karty korporace a nastavení počátečních zdrojů a úrovně produkce a koupení karet do ruky. Provedete jejich efekt jako u zelených karet projektů. Jejich symboly také platí jako obvykle.

Součástí rozšíření jsou i nové karty korporací, a také karty projektů, které se hodí pro počáteční fáze hry. Doporučenou variantou pravidel je, že každý hráč obdrží jednu kartu z nových korporací a jednu ze základní hry.


Související články:

Mars: Teraformace v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář