Hrajeme.cz
Herní oceněníO hrách a hraní

Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky z jara 2017

Vyhlašujeme ceny Hrajeme.cz DOPORUČUJE pro hry vydané na jaře 2017 – v období od 1. dubna do 30. června. Vybíráme nejlepší hry různých typů a žánrů, které vyšly v češtině v daném období. Přehled všech her, z nichž jsme vybírali, najdete v Kalendáři novinek 2017. Doporučujeme tentokrát pět hry. Jaro bylo úrodné a přineslo řadu výtečných her, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

V průběhu celého roku, jednou za každé čtvrtletí, vyhlašujeme cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Oceněné hry obdrží stříbrnou hvězdu. To jsou doporučené novinky vydané v uplynulém ročním období. Jednou za rok pak vyhlásíme Hvězdu Hrajeme.cz, nejlepší hru za uplynulý rok, a ta získá zlatou hvězdu. První Hvězdou Hrajeme.cz 2016 je hra Krycí jména od Vládi Chvátila. Viz také stránka Hvězda Hrajeme.cz.


Hrajeme.cz DOPORUČUJE – jaro 2017:

  • Diamant – rodinná hra pro 3–8 hráčů od 8 let
  • Mars: Teraformace – strategická hra pro 1–5 náročnějších hráčů od 12 let
  • Představ si – asociační hra s transparentními kartami pro 3–8 hráčů od 12 let (zvládnou ji i děti od 8 let)
  • Scythe – strategická hra pro 1–5 náročnějších hráčů od 12 let
  • Zombicide: Černý mor – kooperativní hra pro 1–6 hráčů od 10 let

Diamant

– rodinná push your luck hra pro 3–8 hráčů od 8 let, vyd. Albi

Diamant je starší hra (z roku 2005), která se dočkala nového, krásně zpracovaného vydání, a prvního vydání v češtině. Jedná se o jednoduchou hru, kterou novým hráčům představíte během minuty, takže hned můžete začít hrát. Jednu partii zvládnete do půl hodiny. Na hře oceňujeme její zábavnost pro všechny kategorie hráčů, pro děti i příležitostné hráče, ale i pro ty náročnější. Je to díky provedení, ve hře jsou bílé „diamanty“ a červené „rubíny“, které si ukládáte do své truhličky a představují body. Především pak využívá push you luck princip (jít štěstí naproti), který je výborně navázaný na téma. Hráči se jako dobrodruzi pouští do temné sluje a pátrají po pokladech. Kdykoliv se mohou vrátit, a získat, co nasbírali, nebo riskovat a získat víc, nebo přijít o vše.

Odkazy:

Mars: Teraformace

– strategická hra pro 1–5 hráčů od 12 let, vyd. MindOK

Mars: Teraformace je strategická hra pro náročné hráče, kterou si užije i příležitostný hráč. Pravidla hry nejsou složitá, jsou logická a výborně provázaná s tématem. Přestože hra obsahuje velké množství herního materiálu a karet, vše je přehledné, takže se hráči dobře orientují. Na hře oceňujeme její silnou atmosféru, která je daná tématem a jeho provázaností s velkým počtem unikátních karet. Každá karta představuje projekt, který hráči při společné proměně Marsu v životaschopnou planetu realizují. V každé partii tvoříte nový příběh teraformace Marsu a záchrany lidstva. Karty vám poskytují velké množství kombinací a možností, mezi nimiž můžete volit. Mars je jedinečná hra se silným tématem, která poskytuje jedinečný herní zážitek.

Odkazy:

Představ si!

– asociační hra pro 3–8 hráčů od 12 let, vyd. REXhry

Představ si je jednoduchá a rychlá hra, která je přístupná širokému okruhu hráčů. Dobře si ji zahrajete s dětmi, příležitostnými i náročnějšími hráči. Je sice určena pro hráče od 12 let, ale dobře ji zvládnou i mladší od 8 let. Hra obsahuje průhledné karty se stylizovanými obrázky, které používáte jako nápovědu pro hádání různých pojmů. V této hře jde především o společnou zábavu při vymýšlení nejvýstižnějšího znázornění hesla a při jeho odhalování. Karty také můžete rozpohybovat a dát tak nápovědě ještě jeden rozměr. Hra rozvíjí obrazotvornost a představivost. Je to výborná společenská hra, ve které se fantazii meze nekladou.

Odkazy:

Scythe

– strategická hra pro 1–5 hráčů od 12 let, vyd. Albi

Scythe je strategická hra pro náročné hráče, kteří mají rádi kvalitně, do posledního detailu zpracované komplexní hry. Na hře kromě grafického provedení, které je excelentní, oceňujeme výbornou provázanost tématu a herních mechanismů. Díky tomu má hra svou jedinečnou atmosféru. Tvůrcům se také podařilo vyvážit jednotlivé frakce, která poskytují ve spojení s hráčskými deskami pro každou partii unikátní kombinace vstupních podmínek. Variabilita hry je proto opravdu velká. Navíc každá frakce má své přednosti a slabiny, takže je nutné volit různé strategie a také přizpůsobovat svou hru postupu ostatních hráčů. Jedním z prvků hry je také přímý boj mezi hráči, je ale pouze jedním z prvků hry.

Odkazy:

Zombicide: Černý mor

– kooperativní hra pro 1–6 hráčů od 10 let, vyd. Blackfire

Zombicide: Černý mor je krásně zpracovaná tematická hra, která má jedinečnou atmosféru. Osloví náročnější i příležitostné hráče, kteří mají rádi dobrodružné hry zasazené do fantasy prostředí. Hráči společnými silami plní v každé hře jiný úkol daný zvoleným scénářem. Na hře oceňujeme grafické zpracování s kvalitními plastovými figurkami, přehlednou hráčskou desku, propracovaný systém vylepšování postav s odemykáním nových schopností a variabilitu scénářů. Zombicide je velká hra, která přináší deskové RPG s příběhem.

Odkazy:


Související články:

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář