Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

S hrou Malé velké galaxie se nově vydáte Do neznáma

Malé velké galaxie jsou jednou z her, která od nás získala ocenění Hrajeme.cz Doporučuje (léto 2016). Ve hře rozvíjíte svou galaktickou říši a kolonizujete planety. Akce aktivujete pomocí kostek, které máte k dispozici podle úrovně svého impéria. Nyní REXhry vydaly rozšíření Do neznáma, které hru obohacuje o nové prvky. I nadále si budete moci zahrát solitérní hru nebo až v 5 hráčích.

„Tvé impérium se rozšířilo až na samé hranice známého vesmíru. Se svými rivaly tvrdě bojuješ o každou úrodnou planetu. Nyní však nastal čas posunout se dále, až do míst, kam se dosud nikdo nevydal.“

Novinkou ve hře jsou především piloti, které si můžete najmout. Díky nim si také může vylepšit své lodě. Přitom platí, že si nemůžete najmout více pilotů, než je počet lodí, které máte. Každý z pilotů totiž bude řídit jednu pokročilou loď (která nahradila některou vaši základní loď) a k tomu bude moci využívat svou schopnost. Například se s ní bude moci přesunout aktivováním kostky s jakýmkoliv symbolem.

Další novinkou je možnost průzkumu neznámých koutů vesmíru. Reprezentují je kulaté karty. Pomocí akce Přesun lodi můžete přeletět na novou kartu „Neprozkoumaný vesmír“. Čekají vás objevy, ale také nebezpečí. Průzkum ukončíte tím, že si vezmete kartu objevu (dříve nebo nově odhalenou) nebo nebezpečí. Následuje vyhodnocení jejich efektu. Můžete tak něco získat, či ztratit, například zdroje. Navíc na konci hry získáte bonusové body za vyznamenání za průzkum. Ve hře jsou celkem čtyři.

Kromě těchto novinek rozšíření přináší i nové karty tajných misí a také 12 nových karet planet. Poslední novinkou je bodovací karta a bodovací žetony, takže máte průběžný přehled o získaných bodech. Hra končí, když některý hráč získá ve hře 21 či více vítězných bodů nebo když se dobere poslední karta z balíčku průzkumu.

Pokud se vám hra Malé velké galaxie líbí, pak určitě rozšíření Do neznáma vyzkoušejte. Je více než pravděpodobné, že již budete hrát jen s tímto rozšířením. Do hry vnáší nové strategické možnosti a umocňuje herní zážitek.

 

Související odkazy:

Malé velké galaxie v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář