Hrajeme.cz
Pro rodinné hraní

S Pánem prstenů se již můžete vypravit na Stínové cesty

Dnes přichází očekávané rozšíření Stínové cesty k dobrodružné kooperativní hře Pán prstenů: Putování po Středozemi. Respektive si již můžete aktualizovat aplikaci, kterou ke hře potřebujete, na Steamu (v obchodech s aplikacemi Google a Apple bude dostupná po schválení). Rozšíření odemyká celou novou kampaň, která zahrnuje 13 scénářů. Se svými hrdiny se budete muset probojovat Temným hvozdem a projít temnými sály Morie a postavit se prastarému zlu. Těšit se můžete na rozvětvený příběh. Na konci každého dobrodružství se budete moci rozhodnout, kam se vydáte dál.

První české rozšíření hry přináší 5 nových hrdinů. Jsou mezi nimi známé postavy jako Gandalf, Balin, Arwen. Šestici doplňují gondorská paní Eleanor a trpaslice Dís, sestra Thorina Pavézy. Každý má opět unikátní sadu karet dovedností. Kromě toho obsahuje i pět nových rolí: bylinkář léčí a pomáhá při průzkumu, kovkop využívá temnotu ke svému prospěchu, cestovatel se pohybuje rychle a prozkoumává mapu, kovář používá předměty a tretky neotřelým způsobem, všetečka umí manipulovat s balíčky karet.

Než začnete hrát, musíte si aktualizovat aplikaci a přidat nové rozšíření do sbírky. Kromě toho musíte přidat nové herní komponenty, žetony, mapové dílky, figurky nepřátel. Najdete mezi nimi i vyvýšení, nový terén, který se umisťuje na mapu bojiště. Zvyšuje dostřel a poskytuje ochranu před některými útoky. A díky kládě můžete získat žeton inspirace. Dalšími novými terény jsou sutiny a pavučina.

Některé oblasti mohou být nově označeny jako náročné. V nich je těžší se pohybovat. Při přesunu do takové oblasti musíte odhodit jednu připravenou kartu, jinak zde pro vás pohyb skončí. Novinkou je také zkaženost, která představuje rostoucí vliv chamtivosti, zoufalství a podezřívavosti. Pokud se hrdina stane moc zkaženým, provede poslední vzdor, když neuspěje, je poražen.

Na toto rozšíření jsem se velmi těšil a jsem zvědav na nové dobrodružství, a také na nové hrdiny a další novinky, které hru zpestří. Stejně jako základní hru i rozšíření si zahrajete v 1–5 hráčích od 14 let, ale dobře ji zvládnou i děti od 10 let.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář