Hrajeme.cz
Herní oceněníO hrách a hraní

Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky vydané na jaře 2019

Vyhlašujeme ceny Hrajeme.cz DOPORUČUJE pro hry tentokrát vydané na jaře 2019 – v období od 1. dubna do 30. června. Vybíráme nejlepší hry různých žánrů a typů, které vyšly v češtině. Přehled všech her, z nichž jsme vybírali, najdete v Kalendáři novinek 2019.

Za každé čtvrtletí – roční období – vyhlašujeme cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Oceněné hry obdrží stříbrnou hvězdu. Jednou za rok pak vyhlásíme Hvězdu Hrajeme.cz, nejlepší hru za uplynulý rok, která získá zlatou hvězdu.

Viz také stránka Hvězda Hrajeme.cz.

Hrajeme.cz DOPORUČUJE – jaro 2019:

  • Dračí palác – rodinná strategická hra, pro 2–4 hráče od 8 let
  • Gloomhaven – výpravná hra na hrdiny pro nejnáročnější hráče, pro 1–4 hráče od 12 let
  • Hadara – rodinná strategická hra, pro 2–5 hráčů od 10 let
  • Kronika zločinu – kooperativní detektivní hra využívající mobilní aplikaci, pro 1–4 hráče od 14 let
  • Pán prstenů: Putování po Středozemi – kooperativní dobrodružná hra využívají mobilní aplikaci, pro 1–5 hráčů od 14 let
  • Root – asymetrická strategická hra s velkou interakcí mezi hráči, pro 2–4 hráče od 10 let
  • Zombie Kidz: Evoluce – kooperativní rodinná hra, pro 2–4 hráče od 7 let

Dračí palác

– rodinná strategická hra pro 2–4 hráče od 8 let

Tato hra se volně inspirovala tradiční čínskou hrou Mahjong, ve které se používají krásné kameny s různými symboly. Autoři k ní přistoupili kreativně a vytvořili zábavnou a variabilní hru s jednoduchými pravidly. Každý hráč staví svůj nový palác tak, že odebírá hrací kameny z velkého Dračího paláce. Díky vytvořeným sadám kamenů získává body. Dračí palác je abstraktní hra, která vyžaduje plánovaní a sledování ostatních hráčů. Na hře oceňujeme kromě variability přístupnost širokému okruhu hráčů.

Odkaz: Dračí palác je rodinná strategie s nádechem Mahjongu


Gloomhaven

– výpravná hra na hrdiny pro nejnáročnější hráče, pro 1–4 hráče od 12 let

Gloomhaven je velká epická hra, která osloví především náročné hráče vyhledávající rozsáhlé hry a hry na hrdiny. Tuto hru si užijete jen tehdy, pokud se jí budete věnovat dlouhodobě, protože přináší rozsáhlou kampaň a výsledky jedné části hry ovlivňují další. Odměnou pro hráče je jedinečný zážitek z propracované příběhové hry s hrdiny ve svébytném světě. Tajemství, překvapení a objevování jsou nedílnou součástí této hry. A také postupný rozvoj – postav i příběhu. 

Odkaz: České vydání hry Gloomhaven přichází. Podívejte se, co přináší


Hadara

– rodinná strategická hra, pro 2–5 hráčů od 10 let

Hadara je jednoduchá hra založená na kartách, s jejichž pomocí postupně budujete svou civilizaci. Výborně si ji zahrajete v jakémkoliv počtu hráčů. Ocení ji především ti, kdo vyhledávají hry s malou či žádnou interakcí mezi hráči. Na hře oceňujeme, že řadu akcí provádí hráči současně, takže nikdo zbytečně nečeká, hra je svižná. Hra je zároveň dostatečně variabilní, abyste si ji rádi zahráli opakovaně.

Odkaz: Recenze hry Hadara


Kronika zločinu

– kooperativní detektivní hra využívající mobilní aplikaci, pro 1–4 hráče od 14 let

Jedná se o detektivní deskovou hru, která je velmi úzce propojena s mobilní aplikací. Každý scénář vám přináší samostatný případ, který máte vyřešit. Vše potřebné se dozvíte z aplikace. Oceňujeme, že hra s pomocí aplikace výborně funguje, že má intuitivní ovládání, a že hráčům poskytuje jedinečný zážitek. Ocení ji především hráči, kteří mají rádi příběhové a detektivní hry.

Odkaz: S Kronikou zločinu odhalujete nevšední detektivní příběhy


Pán prstenů: Putování po Středozemi

– kooperativní dobrodružná hra využívají mobilní aplikaci, pro 1–5 hráčů od 14 let

Pán prstenů je dobrodružná kampaňová hra, která tvoří ucelený příběh. Příběh se ale větví, takže různé skupiny mohou dospět k různým koncům. Hra je výborně provázaná s aplikací, která řeší řadu obslužných úkonů a vede vás hrou, zajišťuje i variabilitu hry a dodá jí atmosféru. Unikátní je řešení vývoje postav pomocí karet dovedností a jejich využívání při boji i různých testech. Hráči musí dobře spolupracovat, aby uspěli.

Odkaz: Recenze hry Pán prstenů – Putování po Středozemi


Root

– asymetrická strategická hra s velkou interakcí mezi hráči, pro 2–4 hráče od 10 let

Jedná se o veskrze asymetrickou hru, ve které každý hráč představuje jeden lesní klan s jedinečnými schopnostmi, ale i kartami a pravidly. Hra je velmi interaktivní, boj je její přirozenou součástí. O vítězi ale rozhodnou body vlivu v Lesní říši. Root je do detailu propracovaná hra, která přišla s unikátním systémem. Každá partie hry je jiná, protože záleží na každém hráči a rozhodnutí, které během hry udělá. Ocení ji především náročnější hráči.

Odkaz: Zapojte se do zápasu o moc ve hře Root 


Zombie Kidz: Evoluce

– kooperativní rodinná hra, pro 2–4 hráče od 7 let

Zombie Kids je kooperativní hra, ve které má každý hráč svou postavu reprezentovanou figurkou. Jejich úkolem je zabránit zombíkům, aby obsadili školu. Unikátní na hře je, jakým způsobem se rozvíjí. Postupně otevíráte zalepené obálky a do hry přidáváte nová pravidla a prvky. Hra je určena především dětem, pro které je zábavná samotná hra i získávání ocenění za úspěchy ve hře. Je to velmi povedená rodinná hra.

Odkaz: Recenze hry Zombie Kidz – Evoluce


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář