Hrajeme.cz
Nové hry

Windy Woody je nová postřehová hra s draky

Piatnik připravil dětskou postřehovou hru Windy Woody. Je určena pro 2–6 hráčů od 6 let a je založena na rychlé reakci. Více zábavy si proto užijete ve větším počtu hráčů. Tématem hry je pouštění papírových draků. Na kopci je hned šest dětí a udržet si přehled, který drak komu patří není jednoduché. Navíc je potřeba určit příslušný obleček. Kdo ho určí nejrychleji, získá kartu s mašličkou. Kdo jich nasbírá nejvíc, zvítězí.

Hra obsahuje několik variant, z nichž si můžete vybrat. V první kostka určí barvu draka, jehož majitele musíte najít a vzít jako první kartu s oblečením, které má stejnou barvu jako drak, kterého pouští. Ve druhé máte vzít kartu, která naopak nemá ani jednu barvu draka. Třetí varianta je náročnější. Nesledujete barvu draka, ale mašliček. Hledáte dva draky, kteří mají stejnou barvu mašličky jako na kostce, a snažíte se vzít kartu s částí oděvu, která má stejnou barvu u obou dětí.

windy-woody-box-web

 

Čtvrtá varianta je nejnáročnější a je kombinací předchozích variant. Potřebujete pro ni druhou, speciální kostku, která určí jednu z výše popsaných variant pro dané kolo.

Hra vám také umožňuje nastavit obtížnost. Stačí použít více nebo méně herních desek, které propojují děti s jejich draky. Desky jsou oboustranné, takže v každé hře se zadání proměňuje.

Hra Windy Woody je rychlá a akční. Děti znají jednoduché kvízy s propojování obrázků, a tak je jim tato hra blízká a baví je.

Odkaz: Pravidla hry v češtině (Piatnik)

Windy Woody v katalogu Hrajeme.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář