Hrajeme.cz
Nové hryVideoVideopředstavení

Scythe je již ve vybraných obchodech v prodeji

Scythe, jednu z nejočekávanějších her letošního roku, si již můžete pořídit v češtině ve specializovaných obchodech a Albi prodejnách. Navíc získáte i promo karty, které obohatí základní sadu karet o hře o další varianty. Podrobně jsme hru představili v recenzi. Připomeňme si ale, že se jedná o strategickou hru pro 1–5 hráčů, kteří usilují o převahu své frakce v alternativní historii východní Evropy.

Hra je určena především náročným hráčům, kteří mají rádi komplexní, propracované hry do posledního detailu a kvalitně zpracované. Základem Scythe je ekonomická strategie, která je doplněna boji mezi hráči, v nichž najdou uplatnění obří mechy, což jsou obří válečné stroje. Hra se vyznačuje výborně fungujícím systémem správy surovin a vylepšováním technologií, díky nimž rozvíjíte svou frakci. Je jen na hráčích, do jaké míry budou hrát defenzivně nebo naopak interaktivně.

Albi připravilo speciální akci k uvedení hry na český trh. Na Albi Game Day, která proběhla v sobotu 22. dubna, hru pokřtilo a všichni zájemci si ji mohli vyzkoušet a zakoupit. Podívejte se na videopozdrav ke startu české verze hry Scythe od jejího autora, kterým je Jamey Stegmaier. Zde je několik fotek z akce, které zachycují její atmosféru.

 

Proč bylo pro hru zvoleno jméno Scythe? K tomu autor hry poznamenává:

Scythe znamená v angličtině „kosa“, která je zároveň typickým zemědělským nástrojem i zbraní používanou v boji. To podle mého názoru přesně vystihuje kombinaci těchto dvou prvků v samotné hře. Vaši dělníci jsou závislí na vojenské ochraně stejně tak, jako je vaše říše závislá na produkci vašich dělníků.

Dobře funguje i varianta pro jednoho hráče, kterou uplatníte, když zrovna nebudete mít k dispozici živé spoluhráče. Budete si moci zahrát proti umělému protihráči, který se nazývá Automa (italský výraz pro robota). Hrát budete jako proti lidským soupeřům, ale Automa postupuje podle zjednodušených pravidel. Slouží k tomu tzv. automa karty.

Krabice hry je naplněna herními komponenty, kterým vévodí 25 detailních plastových figurek a velký počet dřevěných komponent – figurek a žetonů. Následující krátké video vám nastíní, co všechno hra obsahuje, a především vám ukáže krásné ilustrace, které hře dodávají skvělou atmosféru.

Délka videa: 1:47 min.


Související články:

Scythe v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář