Hrajeme.cz
Chystá sePro náročné

Velká civilizační hra Scythe v češtině? Proč ne!

Tato zpráva určitě potěší všechny náročnější hráče. Podařilo se nám zjistit, že v češtině vyjde velká civilizační hra Scythe. Nechte se překvapit, kdo ji připraví. Objevit by se měla v průběhu příštího roku. Hra úspěšně prošla kickstarterovou kampaní a první ohlasy hráčů jsou velmi pozitivní. Vypovídá o tom i to, že v žebříčku na herním portálu BoardGameGeek hra je již v první dvacítce (k 5. září na 15 místě).

Aktualizace: České vydání připravuje Albi. K dispozici by mohlo být v březnu 2017.

Scythe-figurky
Ukázka figurek a komponent, BGG.

Scythe je strategická hra založená na systému 4X (eXplore – prozkoumej na mapě okolí, eXpand – rozšiř svůj vliv, například zakládáním nových osad, eXploit – využívej zdroje z míst, které ovládáš, eXterminate – napadni a znič ostatní hráče). Hra je zasazena do Evropy okolo roku 1920. Budete v ní vytvářet alternativní historii.

Hráči představují jednu z frakcí z východní Evropy: Krymský chanát, Polanskou republiku, Rusvětský svaz, Saské císařství nebo Severská království. Jejich cílem je co nejvíce posílit svůj vliv v okolí opuštěného městského státu s označením Továrna. Každý hráč tedy začíná s jinými zdroji, na jiném místě a se skrytým úkolem. Budete rozvíjet svou frakci, vylepšovat své schopnosti a soupeřit s ostatními. Boj je součástí hry, ale není rozhodující, a je založen na vašem rozhodování, kolik jste ochotni obětovat.

Scythe-velky-plan

Připravte se na bohatě vybavenou hru s plastovými figurkami a krásným grafickým zpracováním, které dodává hře jedinečnou atmosféru. Herní doba je okolo 2 hodin.

Jaký byste doporučili název pro české vydání této hry? Podělte se o svůj názor v komentářích pod článkem.

Související články:

Scythe v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

2 komentáře

Aendil 6.9.2016 at 8:52

Paráda. Určite nechať Scythe. Ak by bolo nevyhnutne potrebné dať český názov, tak som za ŽNĚ. O tom je ten úvodný obrázok na krabici. A to jak v popredí, tak v pozadí 🙂

dirgesinger 5.9.2016 at 19:31

Tak to je paráda !!
Název bych bych nejraději nechal originální: Scythe. Ale vím, že to asi není možné, takže jednoduché a úderné: Kosa, by mohlo stačit 🙂

Připojte svůj komentář