Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Šerif z Nottinghamu je hra plná blafování, úplatků a pašování

České vydání hry Šerif z Nottinghamu máme k dispozici od ledna. Je to blafovací párty hra pro 3–5 hráčů. Vydavatel ji doporučuje hráčům od 14 let. Co se týče pravidel, hra je jednoduchá, zvládnou ji i děti od 8 let. Důvod pro doporučení spíše starším hráčům je prostý, pokud chtějí ve hře uspět, musí blafovat a lhát, a to není zrovna výchovné. V podání této hry a ve správné skupině hráčům ale velmi zábavné. Posuďte sami.

Serif-z-Nottinghamu-boxczHráči představují kupce, kteří vezou na trh své zboží, aby vydělali nějakou tu zlatku. V cestě jim však stojí šerif, který je může zkontrolovat a veškeré zboží, které neohlásili, zabavit. Proto nezbývá, než ho nějak oblafnout, nebo uplatit. Záleží pouze na šerifovi, zda je zkontroluje, nebo nechá projít. Každé zboží, které dovezete na trh, vám přinese zisk. A pokud se vám podaří propašovat nějaký ten kontraband, získáte za něj ještě několikanásobně více. Na konci hry zvítězí kupec, který získá nejvíce zlaťáků.

A co šerif? V roli šerifa se všichni hráči několikrát vystřídají. Na začátku hry obdrží každý hráč 50 zlatých a šest karet zboží. Ve hře jsou čtyři druhy povoleného zboží (jablka, sýr, chleba, kuřata), za které obdržíte pár zlatých. Kromě toho se můžete pokusit propašovat kontraband (pepř, medovinu, hedvábí, kuše), za něj dostanete daleko více. V první fázi hry si můžete vyměnit karty zboží, které se vám nehodí. Ve druhé fázi pak vložíte tajně až pět karet zboží do brašny. Následně budete muset zboží proclít u šerifa, musíte mu oznámit, jaké zboží na trh přivážíte. Je na vás, zda budete mluvit pravdu, nebo lhát.

Serif-z-Nottinghamu-serifNyní přichází na řadu šerif. Může vaši brašnu zkontrolovat, nebo ne. Abyste se vyhnuli kontrole, můžete mu nabídnout úplatek (například zlato, zboží ze stánku, slib protislužby). V této fázi hráči vyjednávají. Výsledkem je otevření kupcovy brašny a její kontrola. Pokud mluvil pravdu, zaplatí šerif, ale pokud lhal, přijde o nenahlášené zboží  a navíc musí zaplatit pokutu.

Šerif z Nottinghamu je zábavná blafovací hra, ve které si užijete především vyjednávání, kterému se meze nekladou. Hra se proto hodí pro větší počet hráčů. Vstupte do rolí obchodníků či šerifa a hru si náležitě užijete. Atmosféru podporuje i kvalitní grafické zpracování herního materiálu. Jednu partii zvládnete okolo hodiny.

Na závěr ještě dodám, že se jedná o hru z řady Dice Tower Essentials Line od Arcane Wonders, která má za cíl přinášet dříve vydané úspěšné hry. Šerif z Nottinghamu vznikl přepracováním hry Hart an der Grenze.

Šerif z Nottinghamu v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Hráč Kubrt představuje Šerifa z Nottinghamu | Hrajeme.cz 9.4.2016 at 21:06

[…] Šerif z Nottinghamu je hra plná blafování, úplatků a pašování gallery Novinka […]

Připojte svůj komentář