Hrajeme.cz
Herní akce

V Brně se vsadilo na velbloudy

V sobotu 2. dubna odpoledne se parta soutěživců sešla v čajovně Probuzený slon v Brně, aby se zúčastnila turnaje ve Velbloudích dostizích, který pořádal místní Deskoherní klub ve spolupráci se společností Albi. Ani slunečné počasí, které vládlo venku, ani startovné ve výši 30 Kč nedokázalo odradit jedenáct statečných hráčů. Vidina hodnotných cen pro tři nejlepší byla příliš lákavá.

Je sobota odpoledne. Jasné slunce spaluje vše na prach. Jedenáct arabských šejků, anglických gentlemanů a sličných dam se pomalu tlačí do stínu tribuny. Vzduchem se line pach hospodářských zvířat. A na start už se řadí prvních pět závodníků. Velbloudů. Ten s modrým sedlem je prý favorit. Přijímáme sázky! Kdo z vás si vsadí na nejrychlejší koráb pouště?

Velbloudi-dostihy-turnaj-Brno-turnaj2Ve tři hodiny vše vypuklo. První závody byly odstartované, hrálo se na třech stolech současně. Turnaj probíhal svižně, nikdo nemusel na nikoho čekat a nikdo nepodváděl. Po pěti kolech základní skupiny se zdálo, že je o postupujících finalistech rozhodnuto. Ale poslední kolo bylo teprve před námi. A právě tam se všechno zkomplikovalo. Po dlouhé půl hodině lítých bojů, kdy nikdo nemluvil a vzduch by se dal krájet, jsme nakonec měli finalistů šest.

Pořadatelé se nedali zaskočit, takže k finálovému klání nakonec nastoupilo všech šest hráčů. Ostatní se zatím mohli zabavit u dalších her, které byly k dispozici – největší zájem však vzbudila kvízová hra iKnow. Ale zpět k finále. Atmosféra byla napjatá, na zvířatech i na soutěžících byla vidět únava a povolené nervy. Velbloudi si nakonec zaběhli dvě kola, jen proto, aby se nakonec všichni seřadili dvě políčka od cíle. Drama až do poslední chvíle, ale hned dalším hodem kostkou bylo rozhodnuto.

A bylo po všem. Vítězové přijali gratulace, ceny byly rozdány. Kdo chtěl, šel domů, kdo nechtěl, ten zůstal v čajovně a hrál další hry až do večerních hodin, kdy jsme byli obsluhou čajovny rozehnáni. Celkově se turnaj vydařil, i když jsme očekávali vyšší účast, s pěkným počasím venku jsme jen těžko mohli soupeřit. A co bude příště? Co takhle partička Shuffle Heroes?

Zbývá zmínit vítěze turnaje:

1. místo: Michaela Jurčišinová (hra Velbloudí dostihy)
2. místo: Martin Sivčák (hra Lady Alice)
3. místo: Martin Kunčík (hra Limes)

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář