Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Seznamte se se zvířaty na Planetě zvířat

Novinkou tohoto měsíce je také pěkná znalostní hra Planeta zvířat od Granny, kterou v češtině vydala společnost Pygmalino. Určena je pro 2–6 hráče od 8 let. Stojí za pozornost především pro rodiny s dětmi. Každý hráč má své karty zvířat, které postupně přiřazuje k příslušným kontinentům a řadí podle hodnot jejich hlavních znaků. Jakmile se některý hráč zbaví všech karet, kolo končí a ostatní hráči dostanou trestné body za karty zvířat, které jim zbudou v ruce. Po dvou kolech hra končí a zvítězí ten, kdo má nejméně trestných bodů.

Na začátku hry obdrží každý hráč karty zvířat (kolik jich bude, záleží na počtu hráčů). Musí je přitom držet tak, aby viděl obrázek zvířete a jeho název. Nesmí se dívat na druhou stranu, kde jsou uvedeny informace o hlavních znacích zvířete, velikosti, věku, rychlosti a výskytu. Kdo je na řadě, vybere si libovolnou kartu z ruky a oznámí, na který kontinent ji chce umístit, a zároveň se rozhodne, mezi které dříve umístěné karty ji chce položit. Ostatní hráči zkontrolují, zda je zvolené místo správné (kontinent a hlavní znak). Pokud ano, vše je v pořádku, pokud ne, musí si kartu nechat.

Ve hře jsou také dvě figurky, které obsazují kontinenty, každá jiný. Ekolog vám pomůže. Když umístíte kartu zvířete ke kontinentu, kde je ekolog, zbavíte se jednoho trestného bodu. Lovec naopak kontinent zablokuje, takže k němu není možné umisťovat karty zvířat. S lovcem ale v základní variantě nehrajete, můžete ho zapojit později, protože zvyšuje obtížnost hry.

 

Druhé kolo se od prvního liší v tom, že při chybě obdržíte zpět kartu, ale navíc také jeden trestný bod. V případě, že už jste se s hrou dobře seznámili a chcete větší výzvu, můžete vyzkoušet obtížnou variantu. V ní si zahrajete i třetí kolo, ve kterém vypadne ten, kdo udělá chybu, a navíc obdrží i trestné body za každou zbývající kartu zvířete v ruce.

Hra obsahuje celkem 110 karet zvířat. Díky jednoduchým pravidlům si ji zahrajete v rodině s dětmi i s příležitostnými hráči. Přitom si oživíte znalosti ze světa zvířat. Karty jsou kvalitní a obsahují pěkné fotky zvířat. Systém s žetony kontinentů a hlavních znaků dobře funguje a zvyšuje variabilitu hru, protože znaky, které máte určit se průběžně mění. Hra Planete zvířat šikovně použila princip známý z řady her CardLine.

Planetu zvířat doporučuji všem, kdo mají rádi znalostní hry a zvláště hry se zvířaty.


Související články:

Planeta her v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář