Hrajeme.cz
Soutěže

Soutěž o strategickou hru Kyvadlo

AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Kyvadlo můžete do 27. října. Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Kyvadlo je nová strategická hra, která inovativním způsobem pracuje s časem jako s jedním ze strategických prvků hry. Jako zástupci mocných rodů usilujete o získání uvolněného trůnu Věčného krále. V reálném čase vysíláte své služebníky na akce, získáváte zdroje, rozšiřujete panství o nové provincie. Vše vám pomáhá při postupu na čtyřech stupnicích vítězství. Kyvadlo je je určeno pro 1–5 hráčů od 12 let. Můžete ho hrát v několika herních módech.

Termín soutěže: 14.–17. října 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Kyvadlo, kterou do soutěže věnovalo Albi, získal Marek M. z Plzně.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

  1. Kdo je autorem hry Kyvadlo a v jakém vydavatelství původně vyšla?
  2. Kolik je ve hře Kyvadlo přesýpacích hodin, jaký odměřují čas a jakou mají barvu?
  3. Jak se jmenuje šlechtična v červené róbě, za kterou můžete ve hře Kyvadlo hrát?
  4. Anketa: Jaká hra z poslední doby, nebo i z dřívějška vás nadchla, ale přitom jste od ní nic nečekali? A čím to bylo? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi na tři otázky pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

  1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.
  2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).
  3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje Albi.

logo-yellow-albi

Související články:


Odpovědi na soutěžní otázky:

  1. Travis Jones a Stonemaier Games.
  2. Tři přesýpací hodiny: 3 minuty, 2 minuty a 45 vteřin – fialová, zelená, černá.
  3. Licinia Nesmiřitelná.

Mohlo by vás také zajímat

57 komentáře

monco 27.10.2020 at 23:12

Zbodni salat, hra od ktere vazne nic necekate, ale je to vyborny filler vysvetleny za minutku, odehrany do 10m a tolik moznostmi jak si poskladat vlastni salat 🙂

BoBr_CAT 27.10.2020 at 21:57

Hra Břink! Poprvé jsem ji viděl po první karanténě na jaře u kámošů a fakt mě baví. Tím, že jsem hru neznal, tak jsem nevěděl, co od ní čekat a příjemně mě překvapila. Po dlouhé době hraní her, vhodných pro hraní s 5-ti letým synem jsem si nadšeně zahrál nějakou pro mě novou hru s dospělými.

Glenarvan 27.10.2020 at 18:10

Munchkin. Vůbec jsem tehdy nevěděl o co jde, ale i přes hodně složitou první hru mě neskutečně bavila a nadchla.

Edi.182 27.10.2020 at 14:14

Master of Orion – hru sme dostali ako darček k objednávke, očakávania som nemala žiadne, preto ma milo prekvapilo, ako nám jej herné mechaniky sadli – hra nás veľmi bavila a stále baví. 🙂

klapinka 27.10.2020 at 9:55

Kartografové – každá hra je jiná a prvek škození od ostatních hráčů si všem líbí.

cvrk 26.10.2020 at 22:22

Nájezdníci ze severu – hru jsem koupila na Deskohraní ve výprodeji, hezká hra za pár korun. Už první rozbalení krabice a samotná první hra zaujala komplexností možností. Hra se dá vyhrát mnoha různými taktikami a do poslední chvíle vlastně není jasné kdo nakonec zvítězí.

jerrrycek 26.10.2020 at 22:11

Vítejte ve svém vysněném domově – o hře jsem předtím téměř neslyšel, ale když jsem si ji náhodou zahrál na Deskohraní tak mě (a mou manželku) uchvátila svou jednoduchostí a přitom spoustou možností. Postupně se z nás stávají spíš hráči velkých her a Vítejte bylo příjemná změna „zpátky“ 🙂

ch-pavel 26.10.2020 at 20:13

Star Realms, kvůli mé antipatii k hrám na principu deck building. Docela mě překvapilo, jak je svižná, celkem zábavná a při své jednoduchosti i nabízí celou řadu cest k vítězství.

Nafrei 26.10.2020 at 16:20

Tainted Grail: The Fall of Avalon, přestože je to úplně můj žánr mě provedení nijak nenadchlo, dokud jsem si hru párkrát nezahrála :). Už chápu její vysoké hodnocení.

Very.N 26.10.2020 at 15:31

Hra Shit happens – myslela jsem si, že moje znalost angličtiny nebude stačit, ale občas i někdo moudřejší může poradit s překladem. Navíc je při hře opravdu legrace, když hrajete se správnou partou.

Paulliee 26.10.2020 at 15:04

Momentálně Malé velké galaxie. Starší, rozměrem malá hra, ale herně fakt parádní strategie! Těším se na další partie a hru s rozšířením, které jsem si pořídil rovnou také 🙂

Martina 26.10.2020 at 10:38

Gizmos – nevěděla jsem vůbec do čeho jdu (i když měla velmi kladné ohlasy) a po zahrání mě fakt nadchla. Sedla mi mechanismem a časovou náročností.

EvilPanda 25.10.2020 at 15:32

Vládce Tokia – tématicky a vizuálu bych si hru nevybrala, ale po vyzkoušení mě hodně oslovila. Element náhody a risku mě baví.

arya1616 25.10.2020 at 13:50

Asi hra Párty Alias – velká sázka. Čekala jsem další hru typu activity, ale díky velkému množství speciálních úkolů je hra jedinečná a baví 🙂

MM 23.10.2020 at 6:23

prekvapia hry, o ktorych clovek nic nevie a dostane sa k nim v podstate nahodne. Napriklad mna zaujala hra Rat Hot, na pohlad to vyzera ako domino, ale do hry vstupuje aj treti rozmer.

Damdam 22.10.2020 at 21:22

Na loňském Brnohraní jsem poprvé vyzkoušel Tajuplné říše, o kterých jsem pouze věděl, že vyšly, a musím říct, že se u nás v herní skupině hodně chytly.. máme nahráno už přes 100 partií 🙂 A co nás na ní tak okouzlilo? Nejvíc ty možnosti různých kombinací, možnost hrát ve 2-6 hráčích a doba partie cca od 7 do 15 minut, takže se může hned rozdat znova… prostě parádní hra, jejíž pravidla jsou vlastně jen na kartách, což je super pro nové hráče 🙂

Terkamh 22.10.2020 at 19:38

Nedávno Railroad Ink (konkrétně modrá edice). Nejvíce mě odrazovaly právě ty kostky, ale nakonec jsme u toho ztrávili spoustu skvělých hodin (a to se jedná o rychlou hru 😉 ).

Maky23 22.10.2020 at 17:00

Mile mě překvapilo dice forge – ani házení kostek nemusí být nuda !

Lasicina 22.10.2020 at 16:52

Mě naprosto nadchla hra Na Křídlech od MINDOKu! Nedovedla jsem si dost dobře představit, o čem hra vlastně je, dle popisu mi přišla nudná. Nakonec se z ní vyloupla super hra, která neomrzí, člověk se při ní i něco naučí a dozví… A je zkrátka návyková 🙂

vendulala 22.10.2020 at 11:15

Z těch podceňovaných, co překvapily: nečekala jsem nic extra dechberoucího od Pictomanie (Vlaada Chvátil), ale nakonec se to u nás hraje relativně často a je to neuvěřitelně adrenalinová záležitost 🙂 A úplně nejvíc mě překvapila a dostala Railroad Ink, kterou jsem původně koupila jen tak do vlaku a už rok ji hraju několikrát týdně a občas i denně sama se sebou, když chci zrelaxovat po hodinách strávených u komplu.

tycygo 22.10.2020 at 11:09

Patchwork, to bylo fajn překvapení, že skládat deku může být fajn 🙂

vustak 21.10.2020 at 22:41

Nadchla ma väčšina hier čo som hral, pretože sa väčšinou dostanem k tým naozaj kvalitným. Zaujme ma vždy nový, mne ešte neznámi herný mechanizmus. Ale za všetky hry čo ma nadchli by som spomenul Dixit – prekvapilo ma to, že je to „nepočítacia“ hra (žiadne ťahy, plány, stratégie, počítanie najvyýhodnejšej alternatívy, najlepšej kombinácie, maximalizovanie zisku)

Mr.Behemoth 21.10.2020 at 21:10

U většiny her, co hraji, už mám nastudováno zhruba o co se jedná, takže mě jen tak nějaká nepřekvapí. Ale jako dárek jsem dostal Fallout a přesto, že jsem si nemyslel, že mě hra nějak nadchne, tak mě po prvním zahrání chytla. Asi to je způsobeno primárně tématem hry, které je mi díky PC předloze blízké 🙂

anupinka 21.10.2020 at 14:57

Překvapila mě Mandala od Mindoku. Čekala jsem klidnou abstraktní hru pro 2, nikoliv interaktivní tahovou strategii. A jsem z ní nadšená, protože abstraktních her s velkou interakcí je opravdu maloučko.

ppetruss 21.10.2020 at 11:45

Já jsem byla velmi překvapena hrou Greenland. Obávala jsem se, že v případě Eklundovky se nám hra ani nepovede rozehrát (vzhledem k první zkušenosti s Eklundovými hrami), ale opak byl pravdou. Po několikátém přečtení pravidel se to povedlo. Velmi mile mě překvapily mechanismy ve hře a možnosti, které hra nabízí a nakonec nám tak obtížná nepřišla. Hodně se mi líbí také téma, které se mi zdálo bližší, než u jiné Eklundovy hry, a v rámci doplňujících textů a odkazů jsme se dozvěděli docela zajímavé informace o životě v Grónsku.

Lili 20.10.2020 at 17:28

Carcassonne, když jsme ji před lety hráli u kamaráda, tak se nám opravdu nelíbila. Zpětně viděno to bylo asi způsobeno tím, že nám byla pravidla vysvětlena způsobem: „Tak budeme hrát a v průběhu to pochopíte.“ Což v případě, že stavíte dlouho město a při uzavření se dozvíte, že máte 0 bodů, protože vám ho ukradl někdo jiný vážně naštve, nemluvě o sedlácích :D. Nedávno jsme si, ale oblíbili Alhambru a řekli si, že dáme Carcassonne druhou šanci a vyplatilo se to. Teď je to jedna z našich nejhranějších her.

duncanon 19.10.2020 at 23:18

Velke prekvapeni byl Karak. Vyborne i s predskolnimi detmi.

Pepogn 19.10.2020 at 10:40

Já se většinou dostanu ke hrám, od kterých očekávání mám, takže snad jen drobnosti, které se ke mě dostali náhodou. Zbodni salát, Vítejte ve svém vysněném životě, Odysea…

SkillJam 19.10.2020 at 8:29

V poslední době mě nadchla desková verze hry Fallout. Od hry jsem čekal jen hezké, mé oblíbené, téma, ale nijak dobrou hru, zvláště po těch obecně horších hodnoceních. Ale po zahrání jsem ze hry nadšen. Skvělá atmosféra, gameplay není vůbec špatný a hra poskytuje skvělý pocit z opravdového sandboxu/open-worldu. Nemohu se dočkat nového kooperativního rozšíření Atomová Pouta. Už kooperativní režim z rozšíření Nová Kalifornie hru posouvá na vyšší level a Atomová Pouta to posunou ještě dále 🙂

Suchar 19.10.2020 at 6:55

V poslední době mě překvapila hra Letter Jam. Nemám moc rád slovní párty hry, ale tahle mě překvapila pěkným nápadem. Rád si ji tak znovu zahraji.

tmarsal 18.10.2020 at 13:53

Většinou zkouším jen hry, od kterých něco očekávám. Ale z historie si pamatuju 2 hry, ke kterým jsem se dostal náhodou a stále je občas vytáhnu – Na prodej (zaujala jednoduchostí a zábavností, ale pořád je to hra) a Vše nej (není úplně „hra“ ale zaujala zábavností a dobrým pocitem po dohrání, protože tolik dárků, které člověk chce, tak nedostane ani o Vánocích a to prostě baví každého :).

lister 18.10.2020 at 13:37

Tapestry – po hejte na nete som tušil, že to nebude civka a nečakal som tým pádom radšej nič. Nakoniec je to perfektná eurohra s primeraným množstvom náhody (ak nerátam niektoré nevyvážené civilizácie)

Jonas42 18.10.2020 at 13:24

Neobvyklí podezřelí – je to opravdu oddychová hra, která dává hodně prostoru fantazii, není závislá na počtu hráčů a nezabere příliš mnoho času.

flint 16.10.2020 at 17:36

Nemusím moc abstraktní hry a z této kategorie mě dostala hra Noctiluca. Je až neuvěřitelné, kolik zábavy se dá vytvořit ze 104 hracích kostek ve čtyřech barvách, 12 figurek a pár drobností k tomu. Když hru vytáhneme, což je alespoň jednou za týden, nikdy nezůstane u jedné partie. Shem Phillips prostě hry umí.

fazul 16.10.2020 at 17:18

Monstrum: Frankensteinovi dědicové. Nejvíce tematická eurohra, co jsem hrál. U ní rozhodně neplatí, že eurohry mají téma jen našroubované na mechanismy. Sice je delší, než obvykle eurohry bývají, ale stojí to za to.

Sady 16.10.2020 at 12:28

Azul – moc se mi do něj nechtělo, protože abstraktky zrovna nemusím. Ale nakonec to příjemně odsýpalo a byla to i zábava. 🙂

PetrK 16.10.2020 at 11:41

Kvedlalové z Kvedlinburgu. Push your luck element moc nevyhledávám, nicméně tady to vše hezky funguje, jedná se o pěknou vstupní hru, kterou lze hrát s kýmkoliv.

Mahr 15.10.2020 at 23:33

Většinou si vybírám hry tak, aby mě a mé přátele bavili, takže mě může spíš překvapit a nadchnout hra, kterou někdo přinese a představí ji mě. V poslední době to byly určitě Karty mrtvého muže, o kterých jsem ani nevěděl. A s dětmi mě baví Coloreto, které se ke mě dostalo jen tak, že ho kamarád vozil v kufru auta, nikdy ho nehrál, a prostě mi ho dal.

radim 15.10.2020 at 22:56

Krycí jména – po seznámení se s pravidly jsem vůbec nevěřil, že to může být zábavná hra, ale dobrá herní skupina mě rychle přesvědčila o opaku.

Liight 15.10.2020 at 22:24

Byla to hra Zbodni salát.
Čekal jsem jen další průměrnou karetku, ale vyklubalo se z toho jednoduchá a velmi zábavná hra.

Osirig 15.10.2020 at 20:17

Docela paradoxně Scythe. Když jsem ji měl prvně hrát a četl pravidla, tak jsem si říkal, jak to bude složitá hra a že nemám vůbec šanci se chytat. Při hře vše ale funguje hladce. Například samotné nasazení a pohyb mechem po mapě byl uspokojující.

Houp 15.10.2020 at 20:16

Railroad ink! První kreslící hra, zkoušeno spíše ze zvědavosti na deskohraní v Praze. Nadchlo natolik, že jsou ve sbírce další 3 hry z tohoto žánru.

A asi i Krabčáci, vyzkoušeno jen kvůli vzhledu, ale okamžitě zabavilo. Jednoduchá, pěkná, rychlá hra.

viclef 15.10.2020 at 18:39

Mandala – karty se mi porad nelibi, ale ten „ubrus“ je super. A i v takove rychlovce jdou vymyslet ruzne strategie a nikdy nezustane u jedne partie.
Male velke galaxie – rozsireni – vetsina rozsireni prinese 1 mechanismus a neco malo noveho, ale tohle posouva zaklad na uplne jinou uroven.

kozic 15.10.2020 at 14:19

Kdo páruje vyhrává
Hra je mnohem zábavnější než se zdá. Je to pouze asociativní spojování kartiček, ale když se sejdete s praštěnými kamarády, vzpomínáte na to ještě dlouho potom.

TucanCZ 15.10.2020 at 14:14

Root. Mel jsem problemy s grafikou a zaroven me odrazovala velka asymetricnost. Zlom nastal po vyzkouseni digitalni verze hry. Pravidla nejsou zas tak slozita s vizualem se szivam vic a vic a ta asymetricnost je proste super.

zenitos 15.10.2020 at 12:45

Na krídlech – nie že by som nič nečakal, ale bol som prekvapený aká perfektná tá hra je… Má veľmi špecifickú atmosféru a baví nás celú rodinu – od najmenšej (7 rokov) po najväčšieho (44 rokov)… 🙂

Paja 15.10.2020 at 11:54

Zrovna včera jsem dostal hru Safranito, nebyl jsem z ní moc nadšený, ale po zahrání musím říct, že je to zábavná rodinná oddychovka, prostě jsem se skvěle bavil. Mechanika házení koleček na herní plán a snaha trefit tu správnou misečku koření, nebo, když už se nedaří, tak aspoň vyšťouchnout někoho jiného je prostě skvělá.

Cihla 15.10.2020 at 9:53

Hlavně klid! Nelíbí se mi vizuál krabice, názvem mě to taky nezaujalo. Ale viděl jsem jeden gameplay a hned jsem objednával. Hrál jsem už hodněktrát v různých skupinách a všude to mělo skvělý úspěch.

Lukikata 15.10.2020 at 9:37

Asi Ticket to ride. Jakožto poměrně zkušený hráč jsem od téhle hry obvykle prezentované jako vstupní moc nečekal, ale není to špatná věc.

Daw8ID 15.10.2020 at 9:15

Asi Zbodni salát. Když měla hra vyjít, říkal jsem si, že to musím minimálně ze srandy koupit přítelkyni, vegance. Příliš jsem o hře jinak nevěděl, ale měla pěknou cenovku, grafiku a měla být nenáročná. Ve finále mě ale nadchlo, jak hodně se dá udělat jen s několika kartami. Pravidla jsou opravdu jednoduchá, přesto je hra dost chytrá, záleží dost na vaší taktice a určitém risku, který se ne vždy musí podařit. Byl jsem opravdu mile překvapen.

Kuba 15.10.2020 at 9:12

Hry vybírám celkem pečlivě, proto hry, které pořídím splňují to co jsem od nich očekával.

sago 15.10.2020 at 8:45

Obludárium – ne že bych od této hry nic moc nečekal, ale spíš moje očekávání o dost předčila. Byl jsem poměrně skeptický ke draftovací hře, ale je to naprostá pecka a můžu ji jen doporučit.

Rayus 15.10.2020 at 8:31

Je to už rok, ale tehdy mě nadchla hra Tůry Můry. Obecně mám radši hry komplexnější, ale tato jednoduchá, rychlá hra si mě dokázala získat. Nemá složitá pravidla, takže ji dokážete za chvíli vysvětlit a může se hrát. Když se do toho po chvíli všichni hráči dostanou, tak je to fakt skvělá zábava.

iris 15.10.2020 at 8:16

Malé velké galaxie, přišlo mě to jako blbost, téma mě také neoslovilo, ale při hraní jsem si hru užila, má skvělý herní mechanismus.

Artholl 15.10.2020 at 8:06

Asi Railroad Ink. Hra, kde se v základu hodí čtyřmi kostkami a všichni si na hrací plán nakreslí cesty, co jsou na kostkách. Takhle to nezní moc oslnivě, ale nevím o tom, že bychom někdy měli na konci stejně pokreslené plány. Navíc je hra snadná a rychlá.

Holy 15.10.2020 at 7:56

Nejvíce mě nadchli Paladinové Západního království a taky se mi líbili Architekti Západního království, ale je pravda, že nějaká drobná očekávání jsem měl.:-)

Diego_Cortez 15.10.2020 at 7:45

Odysea od MindOku – vacsinou ma odradzaju hry, ktorych hlavnym komponentom su ocislovane karty vo farbach. Ale dostala sa nam na stol Odysea a bolo to zabavne. Kampan postupne zvysuje narocnost a uz okolo piatej misie sme sa celkom potrapili, kym sme ju splnili. Za mna urcite osobne prekvapenie roka.

Připojte svůj komentář