Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Splendor z vás udělá renesanční obchodníky

Jednou z prvních letošních novinek je Splendor, celkem jednoduchá ekonomická hra s pěknými komponentami, jejíž české vydání připravil Blackfire. Slendor je určen pro 2–4 hráče od 10 let. Díky jednoduchým pravidlům je hra přístupná všem. Barevné žetony, které představují drahokamy, mají svou váhu a dávají hře správnou atmosféru. Zelený je smaragd, modrý safír, červený rubín, černý onyx a bílý diamant. Poslední žeton je žlutý a představuje zlato, které ve hře funguje jako žolík.

Splendor-boxHráči ve hře představují renesanční obchodníky, kteří investují do dolů na drahé kameny, do dopravních prostředků a obchodů. Především ale usilují o to, aby získali co největší prestiž. Zvyšuje mu ji například to, když hostí šlechtice. Je to však nákladné. Zvítězí ten, kdo dosáhne 15 bodů prestiže.

Ve svém tahu hráči sbírají drahokamy, nakupují a vykládají karty či si nějakou kartu rezervují. Při braní drahokamů si zvolí tři různé nebo dva stejné a posléze za ně mohou nakoupit karty. Ty přinášejí různé výhody nebo prestiž.

 

Ukázka hry:

Splendor-ukázka


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

2 komentáře

Deskofobie recenzuje Splendor | Hrajeme.cz 24.3.2015 at 0:39

[…] Splendor z vás udělá renesanční obchodníky […]

Blackfire oznámil přípravu sedmi nových her | Hrajeme.cz 24.3.2015 at 0:12

[…] Splendor z vás udělá renesanční obchodníky […]

Připojte svůj komentář