Hrajeme.cz
Představení hry

Společenstvo prstenu přináší nové scénáře do karetní hry Pán prstenů

Po revidované edici hry Pán prstenů: karetní hra, kterou Blackfire přinesl v lednu, jsem se dočkali prvního velkého rozšíření Společenstvo prstenu. V poměrně velké krabici najdete velké množství nových karet (celkem 329). Především ale přináší šest nových scénářů, s nimiž zažijete počátek příběhu z knižního Pána prstenů. Společně s Frodem a jeho společníky se vydáte zničit Prsten a porazit Saurona. Hra tím získává výraznou příběhovou linku. Zahrajete si v 1–4 hráčích od 12 let.

V této kooperativní karetní hře každý hráč ovládá několik hrdinů a společnými silami se snaží projít celým scénářem. To obnáší střety s nepřáteli a objevování nových míst. Toto rozšíření má svá specifická pravidla. První hráč se na začátku každého scénáře ujme hrdiny ze sféry Společenstva s vlastností „Ten, kdo nese Prsten“. K tomuto hrdinovy připojí Jeden prsten. Tento hrdina se nepočítá do limitu hrdinů, takže může začít se 4 hrdiny. Zároveň ale platí, že pokud Jeden prsten opustí hru, hráči prohrávají. Musí ho tedy chránit stejně jako v knižní předloze.

Většinu nových karet můžete využít i pro jiné scénáře hry Pán prstenů: karetní hra. Některé však jsou určeny výhradně pro scénáře z tohoto rozšíření. Platí to například pro hrdiny ze sféry Společenstva, která se řídí vlastními pravidly. Tato sféra klade důraz na obětování se a odhodlání zachránit svět před Sauronem. Ve hře v jednom okamžiku může být jen jeden hrdina ze sféry Společenstva. Ve hře jsou dvě nové verze Froda Pytlíka.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář