Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Staňte se nejlepším rančerem ve hře Great Western Trail

MindOK právě vydal jednu z nejlepších strategických her představených na podzim v Essenu – Great Western Trail: Cesta na západ. Za necelý půlrok ji tak máme k dispozici i u nás v českém vydání. Je to hra, která uspokojí ty nejnáročnější hráče. Zahrajete si ji ve 2–4 hráčích od 12 let. Jako rančeři poženete svá stáda z Texasu do Kansas City. Všichni chtějí uspět, ale zvítězí ten, kdo nejlépe zvládne nástrahy cest, využije nejlépe všech možností a získá za ně nejvíce bodů.

Great Western Trail vás zavede do Spojených států konce 19. století, kdy byla velká poptávka po hovězím mase. Dopravit stáda krav na místo spotřeby ale nebylo nic jednoduchého, protože v Texasu nebyla železnice. Několikrát během hry poženete svá stáda do Kansas City, kde je naložíte na vlak. Přitom se budete snažit o to, abyste své krávy přihnali v co nejlepším stavu, pomohou vám v tom budovy podél cesty a schopní muži, které si najmete – kovboje, řemeslníky a inženýry.

Cesta se vine z jednoho rohu herního plánu do druhého a několikrát se větví a znovu spojuje. Budovy, na nichž se zastavíte vám umožní provádět akce. Například budete stavět vlastní budovy, nakupovat krávy na trhu, stavět nádraží či uniknout před nástrahami cesty. Cestu do Kansas City vykonáte během jedné partie zhruba pětkrát až sedmkrát. Vaše stádo krav představuje balíček karet, který si během hry rozšiřujete o hodnotnější kusy (pěkně využitý princip deck-buildingu). Celkem je v nabídce devět plemen krav. Karty krav využíváte několika způsoby, například k provádění akcí u budov. V Kansas City zas potřebujete mít co nejpestřejší stádo, protože tak získáte více peněz a bodů. Možností, jak získat body je ale celá řada. Vše si proto musíte dobře promyslet.

Jedná se komplexní hru nabízející velké strategické možnosti a variabilitu. Díky tomu bude každá partie jiná a stále budete mít co ve hře objevovat. Budete činit řadu rozhodnutí, která ovlivňují počáteční budovy i ty, které během hry postavíte, nabídka pracovníků a karty krav, které dostanete.

Kromě herních kvalit je potřeba ocenit výborné grafické zpracování hry. Hra je bohatě vybavena herním materiálem, který je však přehledný a pěkně ladí s tématem hry. Pokud máte rádi propracované komplexní hry, pak Great Western Trail rozhodně vyzkoušejte.

Herní materiál.Herní plán.Kansas City na herním plánu.Budovy hráče.Deska hráče.Společné budovy.Ukázka karet krav.

Související články:

 

Great Western Trail: Cesta na západ v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář